35 METRELİK YOLDA ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fahri Kayahan, Altınkayısı Buvarı ve Bostanbaşı Mahallesini birbirine bağlayacak olan 35 metrelik yolda yağışların sona ermesinin ardından PMT malzeme serim çalışmalarına başladı.

Kış aylarının girmesinden önce 35 metrelik yolda yol açma çalışmalarını tamamlayan ve ardından MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından altyapı çalışmalarının yapılarak tamamlandığı yolda, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından üst yapı çalışmaları başladı. Sıcak asfalt serim işlemi öncesinde PMT çalışmalarının yapıldığı yolda, PMT işlemlerinin tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serim işlemi yapılacak.

35 metrelik yolda yapılan üst yapı çalışmaları hakkında bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Hakan Demir, “ 35 metrelik yolumuzun asfaltlanma çalışmalarına başladık. Bilindiği gibi kış ayı girmeden önce yolumuz açılmıştı. Fiziki olarak alt yapısını temel seviyesinde gerçekleştirmiştik. Bununla beraber trafiğe açılması halkımızda büyük bir memnuniyet oluşturmuştu. Sonuçta Bostanbaşı mahallemiz ile Fahri Kayahan bölgemiz, Altınkayısı Bulvarımızı bir birine bağlayan ana arterlerimizden birini oluşturmuş olduk. Ekiplerimizle birlikte üst yapı çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımız PMT seviyesinde sürüyor. PMT çalışmamızın arkasından sıcak asfalt çalışmamızı yapacağız. Asfaltlama çalışmalarının sonrasında yolumuzun sağında ve solunda yapacağımız bisiklet ve yürüyüş yollarıyla birlikte kaldırım çalışmalarının sonunda yolumuz prestij yolu halini alacak. Çilesiz bölgemizdeki Mıhlıdut Caddemizin benzer proje uygulamasını burada da gerçekleştireceğiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın hedefleri doğrultusunda Malatya kent içi trafiğini rahatlatacak yolları ve bulvarları açmadaki en önemli aşamalarından birini gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında halkımızın daha konforlu, daha kısa ve trafik emniyetini sağlayan bir yol olarak kullanıma sunacağız” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.