ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ İLK ZİYARETÇİ KAFİLESİNİ AĞIRLADI

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren Arslantepe Höyüğü, Akdeniz Üniversitesi’nden gelen ziyaretçilerini ağırladı.

 

Dünyanın bilinen ilk kerpiç sarayına ev sahipliği yapmasıyla bilinen Arslantepe Höyüğü’nün 44. Dünya Miras Komitesi toplantısında alınan kararla UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesiyle birlikte ilk ziyaretçileri  Akdeniz Üniversite’nden geldiAkdeniz Üniversitesibölüm başkanları, öğretim görevlileri ve Akdeniz Üniversitesi çalışanları, Arslantepe Höyüğü ziyaretinden son derece mutlu olduklarını ifade ettiler. Ziyaretçiler, Arslantepe’nin tarihte çok büyük bir öneme sahip olmasının, UNESCO Dünya Kültür listesine girmesinin kendileri için merak uyandırdığını ve ekip olarak bire bir gözlemlemek için geldiklerini söylediler.

Arslantepe Höyüğü’nün ardından Gastronomi Malatya Mutfağını da gezen ekibe İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliğinden Dr. Hülya Bingöl ve Malatya Büyükşehir Belediye çalışanları eşlik ettiler. Malatya’nın her bir köşesinde büyük değişimler ve gelişmeler olduğunu belirten  ziyaretçiler, gün boyunca sırasıyla Arslantepe Höyüğü, Kent Müzesi, Gastronomi Merkezi, Fotoğraf Makinesi Müzesi, Radyo ve Gramofon Müzesi, Şire Pazarı Kervansaray, Sanat Sokağı ve şehir merkezini gezdiler.

Bunları da Okuyabilirsin.

MİDE EKŞİMESİNE NE İYİ GELİR ?

Mide yanması/ekşimesi, mide de ve yemek borusunda hissedilen Gastrointestinal hastalıklardan veya yanlış beslenme alışkanlıklarından kaynaklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir