BAŞKAN GÜDER: “ŞİRE PAZARIMIZ HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla Yenihamam Mahallesi Aras Sokakta startı verilen Prestij Sokak Proje alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Güder, sokak sağlıklaştırması yapılan proje alanında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

Battalgazi Belediyesi tarafından Şire Pazarı’nı canlı hale getirmek, daha fazla yerli ve yabancı turist çekebilmek ve estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla Yenihamam Mahallesi Aras Sokakta startı verilen ‘Sokak Sağlıklaştırma’ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Etaplar halinde yapılacak olan ve toplam yatırım tutarı 6 milyon lirayı aşması beklenen proje alanında incelemelerde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında “Prestij Sokak Sağlıklaştırma” ödülüne de layık görülen projenin esnafı mağdur etmeden titiz şekilde yürütüldüğünü aktaran Başkan Güder, projenin tamamlanmasıyla kentin tarihsel kimliği açısından oldukça önemli Şire Pazarı’nı yeni bir görünüme kavuşturacaklarının altını çizdi.

ESNAFLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Battalgazi Belediyesi tarafından devam eden çalışmaların takdire şayan olduğunu aktaran Talha Polat isimli esnaf, şunları söyledi; “Yaklaşık 3 yıldır burada kayısı işletmemiz var ve ailemle birlikte bu sektörde çalışıyoruz. Yaklaşık 2.5 ay önce Battalgazi Belediyemiz tarafından başlatılan sokak sağlıklaştırması çalışmaları takdire şayan çalışmalardır. Projeyi bize getirdiklerinde bizimde fikrimizi sordular ve bizlerde fikrimizi beyan ettik. İstişareler doğrultusunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Umarım Malatya’ya yakışan çalışmalar olur. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Güzel hizmetler Battalgazi ile buluşturuluyor. Battalgazi her geçen gün daha da güzelleşiyor. Emeklerine sağlık” derken, Okan Yetkin isimli bir esnaf ise, “Şire Pazarımız Malatya’nın kalbidir. Malatya’nın kalbinde bir restorasyon çalışması yapılması gerekiyordu. Çok yerinde bir çalışma oluyor. Emeklerinden ötürü başkanımıza ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “BATTALGAZİ’MİZE YAKIŞAN BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRDİK”

120 metre uzunluğunda 62 dükkanı kapsayan çalışmaların Şire Pazarı’na ciddi katkılar sunacağını aktaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Özellikle şuan bulunduğumuz sokak Malatya’nın ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi. Yeni Cami’nin hemen yanı ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bir nokta. Malatya denilince de ilk olarak Şire Pazarımız akla geliyor. Bu sokakta bulunan iş yerlerinin cephesi de estetiği bozuyordu, göze hoş gelmiyordu. Esnaflarımızla yaptığımız istişareler sonrasında Şire Pazarımızı daha canlı hale getirmek ve prestijini arttırmak amacıyla sokak sağlıklaştırması talimatını verdik. Arkadaşlarımız bir çalışma yaptılar ve çalışmalarımızı zaman kaybetmeden başlattık. Bizim yapacağımız dış çalışmalara karşı esnaflarımızda iş yerlerinin iç kısmında çalışma yapacaklarını belirttiler. Malumunuz olduğu üzere Malatya’mıza ne kadar turist ziyaret ediyorsa, mutlaka bu caddede alışverişlerini yapıyorlar. O bakımdan bu caddemizin güzel olması gerek. Önümüzdeki aylarda projemizin tamamlanması ila bu prestij sokağımıza girdiğimizde her iş yeri farklı renkte değil, tek renkte ve daha tertipli olacağını göreceğiz. Bu mekanlar ne kadar güzel olursa, yerli ve yabancı turistlerimizin sayısı da o kadar artar. Malatya’mıza yakışan prestij sokağımızdaki sağlıklaştırma çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. Projemizin tamamlanmasıyla Şire Pazarımız hak ettiği değere kavuşacak. Pasajlarımızda da çalışma yapacağız ve pasaj içlerinin de canlanmasına katkı sunacağız. Daha yaşanabilir bir Battalgazi için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bizim Battalgazili vatandaşlarımıza hizmet sözümüz var. Bizler bu yola vatandaşlarımıza hizmet etmek aşkıyla çıktık” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.