BAŞKAN GÜDER: “ÜNİVERSİTE BATTALGAZİ’DE AYRICALIKTIR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı olan tüm öğrencileri tebrik ederek, iki üniversitesi bulunan Malatya’nın üniversite öğrencileri için bulunmaz bir şehir olduğunu ifade etti. Başkan Güder, tercih yapacak öğrencileri Malatya’ya davet etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı olan tüm öğrencileri yakından ilgilendiren tercih maratonu bugün başladı. Sınavda başarılı olan tüm öğrencileri tebrik eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 20 Ağustos’ta son bulacak tercih dönemi ilgili öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunarak, iki üniversitesi bulunan Malatya’nın üniversite öğrencileri için bulunmaz bir şehir olduğunu belirtti. Başkan Güder, şehir dışında bulunan öğrencileri de Malatya’ya davet etti.

‘Üniversite Battalgazi’de Ayrıcalıktır’ diyerek tüm öğrencilere seslenen Başkan Güder, “Bazı insanlar sadece hayal kurar. Bazıları ise onu gerçeğe dönüştürmek için adımlar atar. Hayatınızın en önemli ve güzel yıllarına, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarih başkenti Battalgazi’mizde umutla başlamak ve Üniversite’yi kaliteli eğitimler ile yaşamak için, sende iki üniversitemiz bulunan Malatya’ya gel. Üniversiteyi Medeniyetin Kalbi Battalgazi’mizde yaşamak bir ayrıcalıktır. Yerel yönetimler olarak Battalgazi’de eğitim alanında ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Sevgili yavrularımızın elbette gönüllerinde başka yerler olabilir ama Malatya’yı düşünüyorlarsa hiç tereddüt etmesinler, tercih etsinler pişman olmayacaklardır. Battalgazi Belediyesi olarak her daim öğrencilerimizin yanındayız” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.