BATTALGAZİ’DE 2021 YILINDA 1058 ÇİFT EVLİLİĞE “EVET” DEDİ

Battalgazi Belediyesi Nikâh Memurluğu tarafından geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılı içerisinde toplam bin 58 çiftin nikâh işlemi gerçekleştirildi.

Bitmesine sayılı günler kalan 2021 yılı içerisinde “Hastalıkta ve Sağlıkta” diyen bin 58 çift Battalgazi Belediyesi’ne başvurarak dünya evine girdi. Mutlu bir yuva kurmak ve hayatlarını birleştirmek için Battalgazi Belediyesi Nikâh Memurluğu’na müracaat eden bin 58 çift, Belediyedeki nikah salonu ve Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı başta olmak üzere çeşitli salon ve mekânlarda gerçekleştirilen nikâh işlemleri ile mutluluğa evet dediler. Battalgazi’deki nikah sayısında 2020 yılına oranla küçük bir artış yaşanırken, evlilik akitlerinin birçoğunu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder bizzat kıydı. Çiftlerin nikahlarını kıyan Başkan Güder, yeni evli çiftlere mutluluk dileyip kahve takımı hediye etti.

75 YAŞINDA DÜNYA EVİNE GİRDİ

Battalgazi’de kıyılan nikah ile bin 58 çift yeni bir hayata yelken açarken, en dikkat çeken nikah töreni ise 75 yaşındaki damat ile 51 yaşındaki gelinin nikahı oldu. 75 yaşındaki damat ile 51 yaşındaki gelin Battalgazi Belediyesi Nikah Salonunda “Evet” diyerek dünya evine girdi.

BAŞKAN GÜDER: “ÇİFTLERİMİZE ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLİYORUZ”

En kutsal birliktelik olan evlilik müessesesini kuran bütün çiftlere mutluluklar dileyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi Belediyesi Nikah Memurluğu olarak her yıl yüzlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyoruz. Bir ‘evet’ ile mutluluklarına ortak, evliliklerine ise vesile oluyoruz. Birçok çiftimiz ‘evet’ diyerek ömür boyu birlikteliğin en önemli şartını yerine getirmektedir. Bizler de zaman zaman çiftlerimizin nikah akdini gerçekleştiriyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak 2021 yılında 1058 çiftçimizin nikâhlarını kıymışız. Evlenerek yuva kuran ve bu kutsal birlikteliğe imza atan bütün çiftlerimize bir ömür boyu mutluklar diliyorum. Unutmasınlar ki Battalgazi Belediyesi olarak sadece iyi günde değil her zaman yanlarındayız” dedi

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.