BATTALGAZİ’YE 25 MİLYONLUK YATIRIM

Battalgazi Belediyesi, Bulgurlu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve toplam değeri 25 Milyon TL’yi bulan Güneş Enerji Santrali, Bitüm Depolama Tankı, Soğuk Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi ve Kombine Sathi Kaplama Aracı ve iş makinaları hizmet yatırımının toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Bulgurlu Mahallesi ve İspendere Şifalı İçmelerde yapımı tamamlanan 1.1 Megavatlık Güneş Enerji Santrali, 1000 ton kapasiteli Bitüm Depolama Tankı, Soğuk Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi ve alımı tamamlanan Kombine Sathi Kaplama Araçlarının açılış töreni, Battalgazi Belediyesi’ne ait Asfalt Plent Tesisinde yapıldı. Açılış törenine ev sahibi Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yanı sıra AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mesut Samanlı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, TÜGVA İl Başkanı Mesut Demir, Battalgazi Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda katılımcı katıldı. Açılışta konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçeye kazandırılan bazı hizmetleri tek tek tanıtırken, yeni hizmetlerin ilçeye kazandırılması için de çalıştıklarını dile getirdi.

BAŞKAN GÜDER: “BATTALGAZİ’YE HİZMET SÖZÜMÜZ VAR”

31 Mart 2019’da mevcut Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan almış olduğumuz bu bayrağı daha yukarıya çıkarmak için gece gündüz demedik. Battalgazi’mize hangi hizmeti ne şekilde sunabiliriz? Her zaman bunun çabası ve gayreti içerisinde olduk. Çalışmalarımızı özellikle açılışını yapmış olduğumuz kısımların dışında inşallah bundan sonraki süreçte de yapmış olduğumuz yatırımları peyderpey açacağız. Bizim Battalgazi’ye hizmet sözümüz var. Bu sözü yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Özellikle Battalgazi’mizde hayata geçirdiğimiz yatırımlarda Cumhurbaşkanımızın çok büyük emek ve gayretleri var. Bu hizmeti Malatya’mızın, Battalgazi’mizin, Türkiye’mizin istifadesine sunabiliyorsak bunun baş mimarı sayın cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve akabinde de Ankara’da işlerimizi birebir takip eden Sayın Milletvekillerimizdir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Malatya’mız güzel. Battalgazi’miz bir başka güzel. Daha yaşanabilir bir Battalgazi’yi yeniden inşa etme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

“GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ YATIRIMLARINA DEVAM EDECEĞİZ”

Güneş Enerji Santrali yatırımlarına Battalgazi’de devam edecekleri müjdesini de veren Başkan Güder, “İnşallah bundan sonraki süreçte dur durak bilmeden hep beraber Battalgazi’mize mazisine layık geleceğe hazırlayacağız. Bulgurlu mahallesi ve İspendere Şifalı İçmelerine kurduğumuz Güneş Enerji santralimiz ile kendi ihtiyacımızı kendimiz karşılıyoruz. 4 yılda ise elde ettiğimiz kar ile kendi maliyetini karşılıyor. Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Güneş Enerji Santrali yatırımlarımızı Battalgazi’mizde sürdüreceğiz. 5 megavatlık Güneş enerjisi ruhsatını aldık. Bulgurlu mahallesine Megavatlık, İspendere Şifalı içmelerine 100 kilovat santralimizi kurduk. Geriye kalan 3,9 megavat elektrik satış fiyatları öncesinde 1.3 sent iken sonradan 0,4 sente düştü. 3,9 megavatlık enerjimizin yerini Hacıhaliloğlu Çiftliği Mahallesi’ne hazırlıyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte Battalgazi’mizin istifadesine sunmuş olacağız. Sadece 1 megavat ile elde etmiş olduğumuz yıllık 850 bin ton karbonsioksit gazı salımı engellemiş olduk. Yine 1 megavatlık enerji ile yıllık 3 bin 500 tane ağacın kesimini engellemiş oluyoruz. Bu doğaya yapılan katkı ve hizmettir. Bu 25 Milyon liralık yapmış olduğumuz hizmeti Battalgazi’mize hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

MİLLETVEKİLİ TAŞ 50 DERECE SICAKLIKTA DAĞ TAŞ GEZİYOR

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, Adıyaman’ın Besni ilçesinde köyleri karış karış gezdi. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir