Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmalarını yoğunlaştırdı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde asfalt serim işlemlerini sürdürüyor.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri tarafından asfalt bakım, onarım, yenileme ve asfalt serim işlemleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Vatandaşların daha güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlaması için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Orduzu Mahallesi Taşpınar mevkiinde asfalt çalışması yaptı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Arslantepe Höyüğüne bağlanan yollardan biri olan Taşpınar Mevkiindeki yolda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Hakan Demir, “ MASKİ tarafından yapılan altyapı çalışmalarının ardından çalışmalarımıza başladık. Üst yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bölgede köprü inşaatımız vardı. Onun çalışmalarını da bitirdik ve dolgularını yaptık. Yağmur suyu drenajları gerçekleştirildi. Ekiplerimizle Taşpınar bölgesindeki Arslantepe Höyüğüne bağlanan son kesimin asfalt kaplamasını yapıyoruz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızla birlikte Arslantepe Höyüğünü ziyarete gelen vatandaşlarımız daha güvenli ve daha konforlu bir yola kavuşmuş olacaklar” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.