BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KAR MESAİSİ DEVAM EDİYOR

Malatya merkez ve 11 ilçede çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi il genelinde meteorolojik verileri de dikkate alarak çalışmalarını sürdürüyor. Malatya merkez ve ilçelerinde başlayan kar yağışıyla birlikte vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin 500 araç ve 1.300 personelle karla mücadele çalışmaları sürüyor. İl genelinde 718 mahallede yapılan çalışmalarla birlikte 42 mahallede yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmaları devam ediyor. Kar temizleme ve yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler, kar yağışının devam etmesiyle birlikte açılan ve yağış nedeniyle kapanan yollarda da ayrıca çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Özellikle kırsal mahallelerde tipi nedeniyle açılan yolların tekrardan kapanmasıyla birlikte ekipler bu bölgelerde yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Kar yağışıyla birlikte özellikle hastalara sağlık ekiplerinin ulaşması için gelen çağrılar üzerine yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler, bir yandan da araçlarıyla kar yağışı sonrasında yolda kalan araçların kurtarılmasına da yardımcı oluyor.

 

Bunları da Okuyabilirsin.

YENİ CAMİ’DE YAPILAN DÜZENLEME CAMİYİ ÇEVREDEN KOPARIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel ve Malatya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.