BÜYÜKŞEHİR BİN 830 YAŞLI VATANDAŞA EVDE BAKIM HİZMETİ VERİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘YADES’ projesi kapsamında 65 yaş ve üzeri yaşlılardan bakıma ve yardıma muhtaç olanların sosyal entegrasyonunun sağlanmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. büyükşehir tarafından bin 830 yaşlı vatandaşa evde bakım hizmeti verildiği açıklandı.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri vatandaşlar ziyaret edilerek, eksiklikleri gideriliyor. Bakıma ihtiyaç duyan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi için tedbirler alan, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yaşlıların hayatlarını kolaylaştırıp yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Yaşlı Hizmetleri Birimi, Yaşlı Destek Programı çerçevesinde yürütmekte olduğu ‘Gönüller Bir Olsun’ Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi yaşlılara yönelik destek ve yardımlarına devam ediyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlara yönelik olarak ‘Gönüller Bir Olsun’ projesi kapsamında 34 haneye toplam 36 adet ihtiyaç duyulan beyaz eşya yardımı yapıldı.

Yapılan yardımlar sırasında bir açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adem Bedir Ergül, “Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Dairesi olarak bin 830 yaşlı vatandaşımıza evde destek hizmeti vermekteyiz. Yaşlı vatandaşlarımızın alışverişlerinden, berber hizmetine, tadilattan yemek ihtiyaçlarına kadar birçok ihtiyacını karşılamaktayız. Bu kapsamda Gönüller bir olsun Projesi kapsamında da yaşlı ve ihtiyaç sahibi olan 34 haneye 36 adet ihtiyaç duyulan beyaz eşya ve mobilya desteğinde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi olarak yaşlılarımızın evlerinde tadilat işlerini de yapmaktayız. Vefa Konaklarımızla yaşlılarımıza hizmet vermekteyiz. Vefa konaklarımız içerisinde kütüphanemiz, kuaförümüz ile yaşlılarımızın sohbet ettikleri şark köşeleri bulunmakta. Yaşlılarımıza daha iyi hizmet sunabilme adına Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak her platformda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu çalışmalarımız sırasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a yaşlılarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.