ÇALIK: DEPREMİN YARALARINI HIZLI BİR ŞEKİLDE SARDIK

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da depremin yaralarını kısa sürede sardıklarını söyledi.

 

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve beraberindekilerle birlikte Battalgazi ilçesine bağlı Üzümlü, Kapıkaya, Bulutlu ve Pelitli mahallelerini ziyaret ederek, burada muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

İlk olarak Kapıkaya Mahallesi’ni ziyaret eden Çalık, muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve istekleri dinledi. Milletvekili Çalık, daha sonra Bulutlu Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahallede yapılan deprem konutlarında incelemelerde bulundu.
Bulutlu Mahallesi Muhtarı Fazlı Özcan, mahallede 28 deprem konutunun inşa edildiğini, ahırlı olan evlerinde ayrı yerde yapıldığını kaydederek, milletvekili Çalık’a destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise depremden etkilenen mahalleleri sürekli ziyaret ettiklerini belirtti. 24 Ocak 2020 depreminin ardından Malatya’da deprem konutlarının yapılarak, hak sahiplerine teslim edildiğini dile getiren Güder, “Şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin gemisinde görev almışız. Daha önce Türkiye’de yaşanan depremleri de gören biriyim. Vatandaşların depremden dolayı uzun yıllar süren sorunları, sıkıntıları olurdu. Hatta depremden dolayı toplanan paralar farklı yerlerde kullanılırdı. Ülkemiz sürekli deprem ve sel gibi afetlerle sürekli imtihan halinde. Afetler olduğunda hükümetin güçlü ve kararlı olması, liderin dik duruşu önemlidir. Yangın, sel ve deprem felaketlerini yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve tüm yetkililer yaşanan felaketlerden sonra hemen sahaya indiler. Bu anlamda gerekli talimatlar verildi ve yaralar kısa sürede sarıldı, sarılmaya da devam ediyor” diye konuştu.

DEPREMİN YARALARINI HIZLI BİR ŞEKİLDE SARDIK

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kura çekimi sonrası evlerine kavuşan vatandaşları ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlarla tek tek ilgilendiklerini ve sorunlarını çözmek için çalıştıklarını anlatan Çalık, “Bulutlu Mahallemizde 28 evimiz yapılı ve hak sahiplerimiz evlerine kavuştu. Allah ağız tadıyla, huzurla, mutlulukla oturmayı nasip etsin. Allah, Recep Tayyip Erdoğan’ı da başımızdan eksik etmesin. 20 yıl önceki Türkiye’nin haliyle bugün ki Türkiye’nin halini kıyasladığımızda binlerce kere şükürler olsun. Biz darda kalanın, zorda olanın her daim yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi. Milletvekili Çalık, depremin yaralarını hızlı bir şekilde sardıklarını ifade ederek, “Depremde evi hasar gören ancak hak sahibi olmayan vatandaşlarımız var. Bakanlarımızla konuyla ilgili görüştük, o vatandaşlarımıza da ya sosyal konut yapılmasını ya da merkezdeki evlerin tesliminde orada sosyal konut üzerinden ev verilmesi talebimizi ilettik. Bu konuda elimizden gelen her şeyi sonuna kadar yapacağız” diye konuştu.

EKONOMİK SAVAŞIDA KAZANACAĞIZ

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’de her alanda önemli çalışmaların yapıldığını ve büyük hizmetlerin hayata geçirildiğini dile getiren Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, 20 yıllık süreçte her alanda büyüdü ve gelişti. Yapılmak istenen darbelere karşın büyümemizi sürdürdük. Son dönemde ekonomik anlamda yapılmak istenilen darbeyi de herkes görüyor. Bizler birçok sorunu hep birlikte aştık. Yargı darbesini, askeri darbeyi, FETÖ darbesini yaşadık. Bunun yanında pandemiyi, deprem, yangınları, seli yaşadık. Bunlara karşı verdiğimiz mücadelelerden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yüzümüzün akıyla çıktık. Pandemi sürecinde özellikle son 1,5 yılda Türkiye, güçlü bankacılık sektörü, zengin enerji kaynakları, güçlü lojistik altyapısı, artan turizm gelirleri, sürdürülebilir ve gelişen sanayi üretimi ve ihracatta eriştiği tarihi başarılarla dünyanın yaşadığı küresel ekonomik sorunlardan en az etkilenen ülkelerden biri olmayı başardı. Buna rağmen Türkiye üzerinden oyun oynamak isteyenler, Recep Tayyip Erdoğan’sız, AK Parti’siz, Cumhur İttifak’sız bir Türkiye tasavvur edenler avuçlarını yalayacaklar. Herkes burada, Recep Tayyip Erdoğan ile dün beraberdik, bugün beraberiz, yarın da beraber olacağız. 2023 seçimlerini de aslanlar gibi alacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bu ekonomik savaşın üstesinden de hep birlikte geleceğiz.”

EKONOMİMİZ DİMDİK AYAKTADIR

Çalık, Türkiye ekonomisinin, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayakta olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı Türkiye’nin Ekonomi Modeli’nde kazanan taraf Türkiye ve Türkiye ekonomisi olacaktır. Bu model ihracat eksenli bir kalkınma ve dikey büyümeyi getiriyor. Ana politikası ihracat teşvikleri, AR-GE’ye destek, çevre dostu yeni yatırımlara destektir. Bu ekonomik modelin açıklanmasıyla birlikte döviz kurunda düşüş yaşandı, Türk Lira’mız değer kazandı. Maalesef muhalefetin gelecek vizyonu sadece Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmekle sınırlı olduğundan Türkiye’nin uluslararası sistemde büyük güç olma çabasını, Türk Lirası’nın değer kazanmasını, büyümesini zerre kadar önemsediği yok” dedi.

Milletvekili Çalık, Üzümlü ve Pelitli mahallelerinde de muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sorun ve istekleri dinleyen Çalık, “Biz her daim milletimizin yanında olduk, her türlü sorun ve sıkıntılarına koştuk. Biz, AK Parti olarak milletimizle yol yürüyen bir partiyiz. Bundan sonrada her zaman milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.