Çalık: Malatya Kızlay’ın Lojistik Üssü Olacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kızılay Sistem Yapının Malatya’da eski Vagon Onarım Fabrikası’nın olduğu alanda bir üretim üssü haline dönüştüğünü ifade ederek, Adalet Bakanlığı’ndan Kızılay’a geçişi sağlanan 90 dönümlük alanda bir lojistik üssün kurulacağını söyledi.

 

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında atıl vaziyette bulunan eski Vagon Onarım Fabrikası’nın yerine Kızılay tarafından kurulan Üretim Üssü Afet ve İnsani Barınma Sistemleri Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.
Fabrika ile ilgili brifing alan Çalık, Kızılay’ın Osmanlı’dan kalan 150 yıllık bir kurum olduğunu anımsatarak, mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi insan nerede varsa Kızılay’ın orada olduğunu ifade etti. Milletvekili Çalık, Kızılay’ın Türkiye’de mağdurun, mazlumun, afetzedelerin yanında olduğu gibi dünya genelinde de aynı duyarlılıkla hareket ederek, insanların yardımına koştuğunu belirtti.
Kızılay’ın Malatya’daki hikayesinin 2000’li yıllarda artarak devam ettiğini dile getiren Çalık, “Kızılay Bölge Merkezi’ni Malatya’ya kazandırdık. O dönemde bir hedef koyduk; bir lojistik merkezi Malatya’ya kazandırmayı istedik” dedi.
Milletvekili Çalık, lojistik merkezin kurulması amacıyla sonrasında arazi arayışına girdiklerini kaydederek, şunları anlattı:
“Lojistik merkezi Malatya’ya kurmak için organize sanayi bölgelerinde arazilere baktık. Sonrasında Allah nasip etti ve Kızılay Genel Başkanı bir Malatyalı oldu. Bununla birlikte yeni bir Kızılay süreci başladı. Lojistik merkezin büyük bir yere kurulması için çalışma başlatıldı ve Malatya’nın yıllara mazhar kanayan yarası olan atıl durumdaki Vagon Onarım Fabrikası’nın alanının Kızılay’a devri için harekete geçtik.”
Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın gayreti, milletvekilleri, belediye başkanları ve herkesin ortak hareketiyle eski Vagon Onarım Fabrikası’nın özelleştirmeden Kızılay’a devrinin gerçekleştiğini kaydetti.
KAPALI MERKEZLER HALİNE GETİRİLİYOR
Milletvekili Çalık, alanın 2018 yılında Kızılay’a geçtiğini anımsatarak, “Şimdi kat ettiğimiz yolu gördüm, bundan dolayı da çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Şu anda Kızılay Sistem Yapı olarak Malatya’da Vagon Onarım Fabrikası’nın olduğu alan bir üretim üssü haline dönmüş vaziyette. Toplamda 600 bin metrekarelik bir alanın devri Kızılay’a yapıldıktan sonra alanlar tek tek kapalı merkezler haline getiriliyor” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.