ÇETİN ŞİŞMAN: 2021’de 5 bin Yabancı Malatya’ya Geldi

Kültür ve Turizm Malatya İl Müdürü Çetin Şişman 2021 yılı içerisinde 5 bin 35’i yabancı, 346 bin 161’i yerli olmak üzere toplam 351 bin 196 kişi otellerimizde konaklamıştır” dedi.

 

Kültür ve Turizm İlMüdürü Çetin Şişman,Kültürel, doğal ve tarihi zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan turizm konusunda, toplumsal bilinçlenmeyi arttırmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası Turizm Haftasını kutladıklarını belirterek “En eski uygarlıkların kurulduğu Anadolu’nun kalbinde yer alan Malatya’mız, 2021yılında Arslantepe Höyüğünün UNESCO Dünya Miras Listesine alınmasıyla sadece ülkemiz değil dünya tarihi, kültürü ve arkeolojisindeki eşsiz konumunu ispatlamış, hepimizi gururlandırmıştır. Malatya’mız dört bir yanına yayılmış tarihi eserleri, doğal güzellikleri, eşsiz lezzetlere sahip yemekleri ve meyveleri, misafirperver insanıyla yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaktan her daim mutluluk duymaktadır.” diye konuştu.

4.642 YATAK KAPASİTESİ VAR

Malatya’da açılan konaklama tesislerinin sayısının 57 olduğunu açıklayan Şişman “2022 yılı itibariyle 57’yi bulan konaklama tesisindeki 4.642 yatak kapasitesiyle ilimize gelen ziyaretçileri en iyi bir şekilde ağırlayacak yeterli kapasiteye sahiptir. 2021 yılı içerisinde 5 bin 35’i yabancı, 346 bin 161’i yerli olmak üzere toplam 351 bin 196 kişi otellerimizde konaklamıştır. Pandeminin getirdiği olumsuz koşullara karşın 2020 yılına oranla 2021’de otellerin doluluk oranlarında, az da olsa bir artış olması sevindiricidir. Şüphesiz ki 2021 yılının diğer önemli gelişmelerinden biri de Malatya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun kurulmuş olmasıdır. Bakanlığımız turizmi 81 ile profesyonel bir şekilde yaymak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Şehrimizde artık tanıtım faaliyetleri, bu kurulda yer alan resmi kurum ve özel kuruluşların ortak kararları ile gerçekleştirilecektir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak, Malatya’nın turizm değerlerini tanıtmak adına gösterdiğimiz çaba ve çalışmalarda her zaman yanımızda olup desteğini esirgemeyen Bakanlığımız ile Valiliğimiz, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, Fırat Kalkınma Ajansı ile diğer kuruluşlar ve sektör temsilcilerimize teşekkür eder, önümüzdeki turizm sezonunun ilimiz ve ülkemiz adına verimli geçmesini temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Turizm Haftası Kutlama Programı şöyle:

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.