DOĞANYOL DEVLET HASTANESİ TAMAMLANIYOR

24 Ocak 2020 Elazığ-Sivrice depremi sonrasında hasar aldığı için yenilenen Doğanyol ilçesine Devlet Hastanesi hasta kabulüne hazırlanıyor. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay hastanenin depremin 2. Yıl dönümünde hasta kabulüne başlamasını beklediklerini söyledi.

 

Depremde büyük yara alan ve yaralar sarılarak yeni, modern bir ilçe hüviyetine kavuşan Doğanyol ilçesine Devlet Hastanesi kazandırılıyor.

İlçe merkezine 10 yataklı, poliklinik hizmetlerin yer aldığı yeni hastane tamamlanma aşamasına geldi. Kaba inşaatı biten hastanenin iç dizaynı bitirildikten sonra hastaneye cihazlar yerleştirilecek.

Doğanyol İlçe Devlet Hastanesinin 24 Ocak depreminin 2. yıldönümünde hasta alımına başlaması hedefleniyor. Hastanede görevli olacak personeller için hastanenin yan tarafına da lojmanlar yapılıyor.

Lojmanlar da yine hastanenin bitmesiyle sağlık çalışanlarına teslim edilecek.

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, inşaatı devam eden hastanede inceleme yaptı. Hastanenin hangi aşamada olduğu hakkında bilgiler alan Başkan Hakan Bay, “Biz ilçemizin gelişimini ve değişimini önemsiyoruz. Yatırımlarımızı ilçe halkımızın ihtiyacına göre yapıyoruz. İlçemiz bir hastane ihtiyacımız vardı ve ilçe halkımızın da talepleri doğrultusunda girişimlerde bulunduk. Milletvekillerimizin, Bakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle ilçemize hastaneyi kazandırdık. İnşaat aşaması kısa sürede bitti ve Allah nasip ederse yaşadığımız depremin 2. yıldönümünde hastanemizin açılışını yapmış olacağız. Hastanemiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.