DOĞANYOL İLÇESİNE YENİ İTFAİYE BİNASI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 24 Ocak 2020 depreminin ardından yenilenen Doğanyol ilçesine daha hızlı ve kaliteli bir hizmet vermek amacıyla yeni itfaiye binası kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’da, bölgede ve Türkiye genelinde yaptığı çalışmalarla takdir toplayan ve yaşanan afetlere anında müdahale ederek birçok olayın büyümeden önlenmesi için 7/24 görev yapan İtfaiye Daire Başkanlığı, ilçelerde tesisleşme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle araç ve ekipman konusunda çağın gerektirdiği şartlara uygun yenilenen itfaiye teşkilatı, bir yandan araç ve ekipmanlarını yenilerken diğer yandan da ilçelerde bulunan şubelerinde de yenileme çalışmaları yapıyor.

İl genelinde yaptığı yatırımlarla birlikte gelecek yılların Malatya’sını inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanyol ilçesinde modern ve çağdaş anlamda itfaiye binası yapıyor. Doğanyol ilçesinde yapımı devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, “İlçelerimizde bulunan ve daire başkanlığımıza bağlı olan şubelerimizin hepsini ziyaret ettik. İlçelerimizdeki eksiklikleri, gücümüzü ve araç ve ekipmanlarımızı yerinde incelemek amacıyla ilgili şube müdürü arkadaşlarımızla birlikte ziyaretlerimizi yaptık. Bilindiği gibi büyükşehir yasasından sonra itfaiye teşkilatları yapılanmaya başladı ve büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanına girdi. Birçok ilçemizde sorunumuz yok. Doğanyol ilçemizde yeni bir tesis inşa ediyoruz. Doğanyol ilçemizde iki araçlık hangarımız, arkadaşlarımızın konaklayacağı ve istirahat edeceğiz yangın karargâh merkezi olarak yeni bir bina yapıyoruz. İnşallah kısa sürede hizmete açacağız. İhtiyaç olan ilçelerimizde de yeniden bir yapılanmaya ve tesisleşmeye inşallah devam edeceğiz.

Doğanyol ilçemize yaptığımız binamız, çağın gerektirdiği teknolojik standartlara uygun bir şekilde yapılıyor. Otomatik kapısıyla, ısıtma sistemiyle yapılıyor. Bilindiği gibi itfaiye araçlarımızın içerisi su ile doludur ve özellikle kırsal bölgelerimizde don olayı yüksektir. Bundan dolayı binalarımızın bölgelerin şartlarına uygun olması için önem gösteriyoruz.  Ayrıca bilindiği gibi Doğanyol, Pütürge ve Malatya merkez ilçelerimizde bir deprem yaşadık. 7 vatandaşımızı enkaz altından çıkarmıştık. Doğanyol ve Pütürge bölgesinde devletimiz ve hükümetimiz yeni şehir kurdu ve ciddi bir şekilde değişim, dönüşüm başlattı. Bizlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yeni binalarımızı depreme dayanıklı ve daha modern yapılarla ilçe halkıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Doğanyol ilçemizle bu çalışmalarımıza başladık ve diğer ilçelerimizde de çalışmalarımızı başlattık. Depremden sonra yapılan konutların bir kısmı yüksek. Bu nedenle bölgede merdivenli araç ihtiyacı da doğdu. Bu konuda da altyapımızı yapıyoruz ve çalışmalarımızı başlattık. Bölgede merdivenli araç bulundurmayı planlıyoruz. Birçok ilçemizde merdivenli aracımız var ve diğer ilçelerimiz içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Doğanyol, Pütürge ve diğer şubelerimizi de yakın zamanda bu standartlara getirmiş olacağız.

Güçlü bir itfaiye teşkilatımız var, inşallah daha da güçlü olacağız. Bizim amacımız ülkede ve bölgede daha güçlü bir itfaiye teşkilatının Malatya’da olması. 5 yeni aracımızın alınması için ihalemiz yapıldı. Şu anda araçlarımızın üst ekipmanları yerleştiriliyor. Araçlarımızın gelmesiyle birlikte inşallah ilçelerimizi araçlarımızla birlikte daha da güçlendirmiş olacağız. Sadece Malatya’da bulunan merkez itfaiye şubelerimizde değil ilçelerimizde bulunan ve toplamda 19 şubemizde eşit kuvvette, alanına göre güçlü olması yönünde bütün çalışmalarımızı oluşturuyoruz. İtfaiye teşkilatımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan başta olmak üzere emeği geçen idareci, yönetici ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güçlü bir yapımız var. Araç ve ekipman olarak güçlüyüz. Personel anlamında da iyi bir konumdayız.  İtfaiyecilik kutsal bir meslek yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.