DSP Genel Başkanı Aksakal’dan KKTC’nin kuruluş yıldönümü mesajı

DSP Genel Başkanı Aksakal Kıbrıs’ın Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Aksakal; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen tanımasının zamanı gelmiştir!”

 

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Aksakal mesajında;

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 38. Yıldönümü Türk milletine kutlu olsun.

Kıbrıs’ın bağımsızlık mücadelesinde, 1974 Barış Harekâtında vatan toprağını kanıyla sulayan şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize, mücahitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, hayatta olanlarla birlikte hepsine saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Kıbrıs’ın bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde dünyadaki hiçbir güçten korkmadan cesurca kararlar alan, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan’ı da rahmet ve saygıyla yâd ediyorum.

Demokratik Sol Parti, Genel Merkez binasının önünde, Türk bayrağı ile KKTC bayrağı yan yana dalgalanan tek siyasi partidir. 1974 Barış Harekâtının Başbakanı Bülent Ecevit’in deyimi ile “Biz milliyetçiliği orta Anadolu’nun haşhaş tarlalarına, Ege’nin deniz yataklarına, Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazmış partiyiz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en yakın tarihte başta Türk dünyasında yer alan kardeş devletler olmak üzere dost ve müttefik devletler tarafından tanınarak, bağımsız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak Birleşmiş Milletlerde yerini almasını ve temsil edilmesini istiyoruz, talep ediyoruz ve bu konuda Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri ile KKTC yöneticilerini göreve davet ediyoruz.

Türk Konseyi adıyla faaliyet gösteren birlikteliğin 8. Zirvesinde ismini “Türk Devletleri Teşkilatı” olarak değiştiren ve öncülüğünü Türkiye ile birlikte Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, ve Özbekistan’ın yaptığı gücün bugünden itibaren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen tanımasının zamanı gelmiştir!

Demokratik Sol Parti olarak KKTC’nin bağımsızlığı, Kıbrıs’ta yaşayan kardeşlerimizin can ve mal güvenliği, refahı her şeyin üzerindedir. Kuzey Kıbrıs, şehit ve gazilerimizin kanlarıyla vatan olmuştur. En yakın süreçte Birleşmiş Milletler Teşkilatında bağımsız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak yerini alması dileğiyle KKTC’nin 38. Kuruluş gününü kutluyorum.

 

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.