DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’dan Açıklama: Yaşasın “ADALET(!)”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılmasıyla ilgili iddianameyi kabul etmesinin ardından bir açıklama yaptı.

Aksakal açıklamasında;

Türkiye kırk yıla yakın süredir PKK terör örgütünü ve küresel güçlerin coğrafyamız üzerindeki hayallerini yerle bir etmek üzere mücadele ediyor.

Beraberinde, bu hayallerin parlamentodaki temsilcisi ve PKK’nın açık destekçisi Halkların Demokratik Partisi (HDP) için bir kapatma davası süreci de başlatıldı.

Anayasa Mahkemesi, düzeltilerek yeniden sunulan iddianameyi dünkü oturumunda “oy birliğiyle” kabul ederek incelemesine başladı. Ancak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı aynı iddianamede söz konusu bölücü terör örgütü destekçisi partinin, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü bozma temelinde kurguladığı siyasi çalışmalarının maddi kaynağını ortadan kaldırmak amacıyla da banka hesaplarına tedbir konulmasını da istemişti.

İddianamede talep edilen banka hesaplarına tedbir konulması talebinin Anayasa Mahkemesi heyetince reddedilmekle, “HDP devletten aldığı paralarla terör örgütüne desteğini sıkılmadan yerine getirsin” demiş oluyor. Yaşasın “ADALET(!)” sözlerine yer verdi.

 

Bunları da Okuyabilirsin.

“BATTALGAZİ’MİZE MODERN BİR OKUL DAHA YAPILIYOR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak depreminde Battalgazi’deki bazı okulların hasar görmesinin ardından Malatyalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir