DSP Genel Sekreteri Okur’dan Amblem Uyarısı

DSP Genel Sekreteri Müzeyyen Okur, Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kullandığı güvercin amblemi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Okur açıklamasında;

“Siyasi Partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir. Ülkemizde de değişik zamanlarda ve farklı gerekçelerle birçok siyasi parti kurulmakta ve belirledikleri ilkeler doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Kars eski Belediye Başkanı Sayın Ayhan Bilgen ve arkadaşları tarafından 31 Mart 2022 tarihi itibariyle kurulan ve İçişleri Bakanlığına kuruluş evraklarını teslim ettiğini basın kuruluşları aracılığıyla öğrendiğimiz Türkiye’nin Sesi Partisi, kurumsal simgesi olarak lacivert zemin üzerine ağzında zeytin dalı olan beyaz güvercin logosu sunmuştur. Kendilerine ve Türk siyasetine hayırlı olması temennimizi iletiyoruz. Ancak öncelikle belirtmeliyiz ki, bu tercih doğru bir yaklaşım içermemektedir. Umudun simgesi mavi zemin üzerinde, barışın simgesi “Ak Güvercin” 1985 yılında kurulmuş olan Demokratik Sol Parti’nin amblemidir ve Türk seçmeni tarafından da 37 yıldır katıldığı bütün seçimlerde bu simge kullanılmaktadır.

Yeni kurulan Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kurucularının böyle bir amblem belirlemesi en hafif deyimiyle talihsiz bir tercih olmuştur.

Bu amblemin Parti yetkililerince kısa zamanda değiştirilmesi dileğimiz ve beklentimiz yanında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anayasa Mahkemesi nezdinde gerekli yasal süreci başlatacağımız hususunu basınımız aracılığıyla da paylaşmak isterim.” sözlerine yer verdi.

 

 

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.