EKONOMİDE BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan, piyasaların elektirik ve doğalgaz faturalarının şokunu yaşadığına dikkat çekerek, “Ekonomide bıçak kemiği dayandı” dedi.

Ekonomide piyasaların uzun süredir büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Gelecek    Partisi İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan,  şubat ayından itibaren işyerlerine ve konutlara gelen elektirik-doğalgaz faturaları ile birlikte  feryatların yükseldiğini belirtti. Esnaf ziyaretleri sırasında gündemin ekonomi olduğunu vurgulayan Dr. Uçkan, “İnsanlar geleceğinden endişe duyuyor. Uzun süredir piyasaları etkisi altına alan ekonomik kriz ile ilgili iktidarın çare üretememesi ve sıkıntıların daha da derinleşmesi esnafı umutsuzluk içerisine sürüklemiş durumda.

Piyasalarda çok net görüyoruz ekonomide bıçak kemiğe dayanmış durumda. Halk feryadının yeterince duyurulamadığından şikayetçi. Anormal yüksek faturalarla kimsenin baş etmesi mümkün değil. Her hafta yakıta gelen zamların bir şekilde piyasadaki tüm ürünlere de olumsuz yansıması ile beraber insanlarımızda sabır ve dayanma gücü kalmamış durumda. Bu  yaşananlar öyle hamasi nutuklarla geçiştirilebilecek durumda değil. Halkımız iktidarın çaresizliğinin farkında. “şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan, bu sıkıntılı süreci yerel yönetimlerinde iyi yönetemediğini Su ve  toplu ulaşımda yaşanan zamların vatandaşların sıkıntılarına tuz biber olduğunu vurguladı. Belediye marketinin piyasaları rahatlatması gerekirken, yüksek fiyatla ürün satan marketler arasında sıralandığınıda belirten Dr. Uçkan, “ İşler Malatya’da da iyi gitmiyor. Kar yağdı şehri yönetenlerin çaresizliğini gördük. Ekonomide yaşanan sıkıntılara yerelde çareler üretilebilir. Belediye esnafı rahatlatacak vatandaşını rahatlatacak hamleler yapmalı.” Dedi.

 

 

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.