EMLAKÇILAR ODASI BAŞKANLIĞINA ALİ ÖZGÜL SEÇİLDİ

Malatya Emlakçılar Esnaf Odası Genel Kurulunda mevcut başkan Ali Özgül, tek liste ile gidilen seçimlerde yeniden seçilerek güven tazeledi.

 

Malatya Emlakçılar Esnaf Odası’nın 2022 yılı Genel Kurulu Pırlanta Otelin Salonu’nda gerçekleştirildi. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval, Malatya Büyükşehir Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Ahmet Özer, Esnaf Odası Başkanları ve Oda Üyeleri katıldılar.

Genel Kurulda tek liste ile mevcut başkan Ali Özgül tek liste ile aday oldu.

Genel kurulda Malatya Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası unvanı, Malatya Emlakçılar Esnaf Odası olarak değiştirildi.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Esnaf odalarımızın genel kurulları esnaf ve sanatkarımıza yakışır, Malatya’mıza yakışır bir şekilde sürdürülüyor. Gücümüzün yettiği, dilimizin döndüğü kadar esnafımızın yanındayız. Sorunlarımız var, ekonomide sıkıntılı bir süreç devam ediyor, elektrik, doğalgaz faturalar nedeniyle mağduriyetler söz konusu. Esnafımızın yaşamış olduğu tüm sorunlara ilişkin çözüm taleplerimizi her platformda dile getiriyoruz. TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken bu konuda her girişimde bulunuyor. Tüm oda başkanları olarak gece ve gündüz esnafımızın emrindeyiz. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik ruhunu yaşatmaktır. Başka gideceğimiz bir devletimiz yoktur. Cenab-ı Allah ezanı susturmasın, bayrağı indirmesin, Vatanı böldürtmesin.” diye konuştu.

Oda başkanı Ali Özgül, “İlk toplantıda çoğunluğu sağladığımız için, odalarına sahip çıkan tüm emlakçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Genel kurulda yönetim ve denetim kurulu seçiliyor. Ancak biz oda olarak kendi üyelerimiz arasında çalışma kurulları da oluşturduk. Bu kurullar arasında Saha Çalışma Kurulu, Saha Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu da bulunuyor. Yeni dönemde de bu kurullarımız aktif olarak çalışmalarına devam edecekler. Yetki belgesi olmayan hiç kimse artık emlakçılık yapamayacaktır., Bizler kayıtlı oda üyelerimizin mağdur olmaması için bu konuda çalışmalarımızı ve bilgilendirme faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Genel kurulda Emlakçılar Esnaf Odasına katkılarından dolayı MESOB Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, MESOB Başkan Vekili Orhan Özbek, MESOB Genel sekreteri Nazmi Güneş, Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Songül Gökalp ile mesleklerinde 40 yılı aşkın süredir devam ettiren Ali Türkleri ve Haydar Çaput’a teşekkür plaketleri takdim edildi.

Odanın başkan vekili olarak görev yapan Serdar Baykal’a da hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketi  verildi.

Ali Özgül başkanlığındaki Malatya Emlakçılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Abdullah Akbudak, Abuzer Baykara, Doğan Hatun, Hüseyin Pişkin, Serdar Baykal ve Ziya Boğa getirilirken, Denetim Kuruluna da Osman Şenel, Cevdet Zafer ve Cihan Azak’tan oluştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.