FENDOĞLU, ÇİFTÇİLERİN BORÇLARININ YAPILANDIRILMASINI İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda söz alarak çiftçilerin sulama birlikleri ile Ziraat Bankası’na olan borçlarının yapılandırılması ve bu borçlardan kaynaklanan icra işlemlerinin durdurulmasını istedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, dünya kayısı başkenti Malatya’da 2021 yılı kayısı hasadının başladığını belirterek, çiftçilere ve Malatya’ya bu yılki kayısı hasadının hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Fendoğlu, konuşmasının devamında ise Malatya’da Mayıs ayında yaşanan don olayı ve 2020-2021 Covid-19 pandemi sürecinin dikkate alınmasını ve bu bağlamda çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları gerektiğini belirterek, “Mayıs ayında yaşanan zirai don olayı ve 2020-2021 covid19 pandemi süreci dikkate alınarak çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için 2020 yılı ve öncesine ait sulama birlikleri ile Ziraat Bankasına olan borçlarının yapılandırılması ve bu borçlardan kaynaklanan icra işlemlerinin durdurulması gerekmektedir. Çiftlerimizin beklentileri ve talepleri bu yönde olup, yapılan çalışmaların hızlandırılmasını talep etmekteyiz” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

“BATTALGAZİ’MİZE MODERN BİR OKUL DAHA YAPILIYOR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak depreminde Battalgazi’deki bazı okulların hasar görmesinin ardından Malatyalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir