FENDOĞLU, GELİNCİKTEPE TOKİ EVLERİNİN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda Söz alarak; Battalgazi Gelincik Tepesine inşaa edilen deprem konutlarında yaşanan sorunları TBMM’de gündeme getirerek acil çözüm istedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda Söz alarak; “Gelincik Tepesine inşaa edilen deprem konutlarına yerleşen hak sahipleri evlerine yerleştiler ama beklenmedik sorunlarla da karşı karşıya kaldılar. Evlerinde doğalgaz olmayan vatandaşlar, elektrikli sobayla ısınmaya çalışırken mağduriyetlerini de bize şahsen ilettiler. Teslim edilen blokların şirketten alınıp devredilmesi gerekiyor. Yani bu evlerden hâlâ şirketler sorumlu, TOKİ veya İl Afad’a devredilmesi gerekiyor. Bu iki kurum teslim almadan vatandaşa teslim edildiği için doğal gaz alamıyorlar” dedi.

KIŞ GELMEDEN BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

Fendoğlu yaptığı konuşmasında; “Malatya Battalgazi ilçesinde Orduzu Mahallesinde bulunan Gelincik Tepesi’ne TOKİ tarafından depremzede aileler için yapılan konutlar kura çekildikten sonra hak sahiplerine teslim edildi. İnşa edilen deprem konutlarına yerleşen hak sahipleri evlerine yerleştiler ama beklenmedik sorunlarla da karşı karşıya kaldılar. Evlerinde doğalgaz olmayan vatandaşlar, elektrikli sobayla ısınmaya çalışırken mağduriyetlerini de bize şahsen ilettiler. Teslim edilen blokların şirketten alınıp devredilmesi gerekiyor. Yani bu evlerden hâlâ şirketler sorumlu, TOKİ veya İl Afad’a devredilmesi gerekiyor. Bu iki kurum almadan vatandaşa teslim edildiği için doğalgaz alamıyorlar. Kış gelmeden bu sorunun çözülmesini talep ederiz.” İfadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsin.

YENİ CAMİ’DE YAPILAN DÜZENLEME CAMİYİ ÇEVREDEN KOPARIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel ve Malatya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.