GEVREK: BİZ GELDİK 40 YILLIK DÜZENLERİNİ DEĞİŞTİRDİK

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Kulübün bir kuruşunun peşine düştüklerini belirterek “biz geldik 40 yıllık düzenleri değiştirdik. Bize saldırdılar, yol kestiler, kulübü kurşunladılar. Ama Yeni Malatyaspor için bunlara taviz vermedik” dedi.

 

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, MaltyaTıme internet sitesinde Murat Çetin’in sorularını cevapladı. Yeni Malatyaspor’un 75 milyon lira borcu olduğunu tekrarlayan Adikl Gevrek “Futbol sektörü pandemiden büyük zarar gördü. Bunlardan biri de maalesef Yeni Malatyasporumuz oldu. Geçen sene yaşanan deprem de kulübü ciddi boyutta etkiledi. Hâlihazırda yaklaşık 75 milyon TL borcumuz var. 2020’de, Covid-19 nedeniyle marttan haziran ayına kadar futbola ara verildi. Yayın gelirleri ödemeleri durdu. Futbolculara ödeme yapmakta zorlandık. Üç oyuncumuz sözleşmesini tek taraflı feshetti. Bundan ötürü FIFA’da üç dosyamız bulunuyor. Henüz sonuçlanmadı. Yani, oradaki borcumuzun miktarı net değil. Biz her mali kongreden sonra borcumuzu açıklamamıza ve şeffaf bir biçimde sunmamıza rağmen kötü niyetli kişiler farklı şeyler arıyor! Türkiye’de ilk 5’te olan bir denetim firması tarafından bunların hepsi de incelendi” diye konuştu.

KENTTEN DESTEK ALAMADIK

Başkan Gevrek “Diğer kulüpler borcumuzu duyunca, “75 milyon, Süper Lig’deki bir takım için borç mu?” diyor. Çünkü, rekabet ettiğimiz kulüplerin 300-400-500 milyona dek borcu var. 7 senedir vurguluyoruz: “Başarılar ve şampiyonluklar önemli; ama ekonomik dengeleri de sağlamamız gerekiyor.” Son iki yıl hariç kulübü, bugünlere borçsuz getirdik. Bugün bir takımın Süper Lig’de sadece yayın gelirleriyle dönmesi imkânsız. Zaman zaman Büyükşehir Belediyemiz destek verdi. Kendilerine çok teşekkür ederim. Ama diğer takımlara kıyasla, kentten yeteri kadar destek almadık. Bizi ister sevin, ister sevmeyin; ister isteyin, ister istemeyin. Hesapların şeffaf olup olmadığını görmek isteyenlere kapılarımız açık. Gelin tesislerimize, ne istiyorsanız sorun ve öğrenin.  Ben artık “Biz şeffafız” demekten utanıyorum. Biz, bu kulübün bir kuruşunun bile peşine düştük. Çıkmışlar, geçen seneki sorunları tekrar tekrar ortaya atıyorlar! “Şeffaf değil” diyerek beni destekleyenlere de engel olmak istiyorlar. Kafanıza ne takılıyorsa sorun, hepsini cevaplayalım. Bütün basın mensubu arkadaşlara söylüyorum. Cevap vermediğim bir konu olursa 3 milyon taraftarım da bunu görsün. Ama siz bundan da kaçarsınız” ifadelerine yer verdi.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek şunları söyledi:

HİZMETLER, “YOKMUŞ” GİBİ DAVRANILIYOR!

“3 milyonluk taraftar kitlesine sahip Yeni Malatyaspor, yeterli desteği alamıyor. Kendi çabalarımızla, keşfetiğimiz oyuncularla Süper Lig’de mücadele etme gayretindeyiz. Allah bizi mahcup etmedi. 2. Lig’den 1. Lig’e, oradan da Süper Lig’e yükseldik. Süper Lig’den UEFA’ya kadar giden bir takım var. Maalesef bu başarılar görmezden geliniyor. Futbolu biliyoruz. Futbolda vefa olmadığını da çok iyi biliyoruz. Futbol tarihine baktığımızda, belirli kişilerce yapılan hizmetler yokmuş gibi davranılıyor! Bütün bir fotoğrafın içinden sadece görmek istediklerini görüyorlar!

DÖNÜP AYNI ŞEYLERİ SÖYLEMEK MALATYASPOR’A ZARAR VERİR

Evet… Sıkıntı yaşadık. Hatalarımız da oldu, eksiklerimiz de. Salgın, deprem… Her şeyi söyleyebilirsiniz. Takım düşebilir de yükselebilir de. Sonuç olarak Süper Lig’de kaldık. Emeği geçen herkese de can-ı gönülden teşekkür ederim. Bu fotoğrafın içinde dönüp aynı şeyleri söylemek, Malatyaspor’a zarar verir. Çok da büyük vefasızlık olur. Farklı iddialarınız varsa, bunları kanıtlamak zorundasınız. Birkaç grup tarafından hep şeffaf olamamakla suçlanıyoruz. Bunların iyi niyetli olduklarına inanmıyoruz!

Bunları da Okuyabilirsin.

Başhekim Deniz’den Rektör Karabulut’a Ziyaret

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimliği görevine atanan MTÜ Dr. Öğretim Üyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir