Gürer: “Asgari ücret 5 bin TL olmalı”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, mevcut koşullarda asgari ücretin net 5 bin TL olması ve vergi kesintisinin de yapılmaması gerektiğini söyledi. 

Gürer, emeklilikte intibak düzenlemesinin yapılıp en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesine getirilmesinin şart olduğunu vurguladı.

GÜRER, MİLYONLARIN ASFARİ ÜCRET BEKLENTİSİNE TERCÜMAN OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücretle ilgili görüşlerini açıkladı.

EKONOMİDE GELDİĞİMİ  SON NOKTA; DOLAR 10 TL, ALIM GÜCÜ DİP YAPTI

Dolar kurunun 10 lirayı geçtiğini ve yoksulluğun giderek derinleştiğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ücretler eridi, işsizlik can yakıyor, alım gücü dipyaptı” diyerek, ülkemizin ekonomik olarak geldiği noktayı gözler önüne serdi.

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALINMAMALI 

Asgari ücretle ilgili görüşlerini de açıklayan CHP Milletvekili Gürer, asgari ücretin 5 bin TL olması gerektiğini vurguladı. Gürer, ayrıca asgari ücretten vergi kesintisi yapılmamamsı gerektiğini e belirtti.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Asgari ücretin 5 bin TL olması ve vergiden muaf tutulması için iktidarın sanayici ve esnafa destek sağlaması gerektiğini de ifade etti.

EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA OLMAMALI 

Gürer, ülkemizde her kesinin sorunlu olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, “Çiftçi tarladan, esnaf iş yerinden borçlarından dolayı kopmaktadır. Emekli intibak düzenlemesi acil ihtiyaçtır. En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlenmelidir” önerisinde bulundu.

AKP EKONOMİNİN DRAMINI YAZDI 

Gürer, “ Ekonominin kitabını değil ekonominin dramını yazan AKP iktidarını yokluk ve yoksullukla ezilen yurttaşları görmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLER 

CHP Milletvekili Gürer, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Genç işsizlik, üniversite mezunu işsizlik en yüksek orana ermiştir. Kamuda üniversite mezunlarına kadro açılmalıdır. Atanmayanların bir an önce atamaları yapılmalıdır; mağduriyetleri artıyor, iktidar seyrediyor, halk eziyet içindedir.”

Bunları da Okuyabilirsin.

“Gençlerimizi Dijital Çağa Hazırlıyoruz”

Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde açılan Robotik Kodlama Temel Seviye Eğitim Programlarına katılan 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.