GÜRKAN “ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACI GÖSTERMESİN”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremin yıldönümünde Gelincik Tepe’deki deprem mağdurlarını yeni konutlarında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, “İki yıl aradan geçmesine rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun bizleri, depremzedeleri unutmadı, ziyaret etti. Kendilerine mahallem adına teşekkür ediyorum. Ayrıca Orduzu Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

TOKİ Site Yönetim Müdürü Tonay Erol, “TOKİ Emlak Yönetimi olarak buraya geldiğimizde birçok sıkıntımız vardı. Devletimizden Allah razı olsun, birçok konuda bizlere yardımcı oldu. Belediye Başkanlarımız olsun, TOKİ tarafından olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Çok güzel konutlar yapıldı. Kaliteli, kullanışlı ve malzeme açısından da birinci sınıf malzeme kullanılmış” şeklinde konuştu.

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Bugün 24 Ocak. Bundan iki yıl önce saat 21:50 gibi merkezi Elazığ Sivrice olan bir deprem yaşadık. Bu depremde, Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri de olumsuz yönde etkilendi. O dönemde bizim bölgemizde dört can kaybı ile bu büyük depremi atlattık. Gece 23.00 itibariyle enkaz altında hiçbir canlıyı bırakmadık. O dönemde de Büyükşehir Belediyesi ekipleri olarak bütün bölgelerde kurtarma çalışmalarına müdahale edilerek, enkaz altında hiçbir vatandaşımızı bırakmadık.

İki yıl önce yaşanan deprem sonrası evlerini kaybeden evsiz kalan vatandaşlarımız için devletimizin bütün kurum ve kuruluşları ile yerel yöneticiler olarak bizler yoğun bir çalışma içerisine girdi. Depremin yaşandığı gün İçişleri Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Sağlık Bakanımız deprem bölgesine intikal ettiler. Depremin üzerinden 24 saat geçmeden Sayın Cumhurbaşkanımız deprem bölgesine intikal ederek, depremzedelerin sorunlarını dinleyip gerekli talimatlarda bulunmuştu. Bugün Malatya genelinde yaklaşık 6 bin konut yapıldı. Depremde yıkılan konutların yerine Gelincik Tepe’de konutların yapılmasına karar verildi. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak 35 metre genişliğinde bir yol çalışması gerçekleştirirken, diğer yandan da altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. Konutların yapımı gerçekleştirildi ve kuraları da çekilerek depremzede vatandaşlarımıza teslim edildi. Allah devletimize zeval vermesin. Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya gösterdiği güzel müşfik duygularından dolayı, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza ve tüm hükümet üyelerine teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acı göstermesin. Vatandaşlarımıza bu konutlarında sağlık içerisinde oturmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Depremzede Figen Dirican, “2020 yılındaki depremde evimizi kaybettik. Şu an konutlarımızda oturuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.