HATUNSUYU MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Hatunsuyu mahallesinin doğalgaza kavuşacağını açıkladı.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in  talebi üzerine, AKSA Malatya Doğalgaz Dağıtım Şirketi ile ortak bir çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde Hatunsuyu mahallesinin doğalgaz sorunu, bu kış çözüme kavuşacak. Hatunsuyu mahallesindeki çalışmaların startını verdiklerini ifade eden AKSA Malatya Doğalgaz Dağıtım Şirketi Müdürü Güngör Ateş, kış ayı gelmeden çalışmalarını tamamlayacaklarını belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AKSA nezdinde yaptıkları teşebbüslerden olumlu netice aldıklarını belirterek, “Battalgazi’mizde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çalışmalarımızın startını verdik. Her gün ve günün her saati sahadayız. Çünkü bizim Battalgazi’ye hizmet sözümüz var. Hatunsuyu mahallemizin ve diğer bölgelerimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Özellikle bu bölgede imar, alt yapı ve doğalgaz sorunu bulunuyordu. İmar ile alakalı çalışmalarımızı göreve gelir gelmez başlattık ve ilçemizin imar sorununa neşter vurduk. İmar ile alakalı çalışmalarımız halen devam etmektedir. Alt yapı çalışmalarımızı Malatya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sürdürüyoruz. Bölgemizin doğalgaz sorununu ise çözüme kavuşturuyoruz. Göreve geldiğimiz zaman 1 kilometrelik doğalgaz getirilebiliyordu. Müdürümüz yaptığımız görüşmeler sonunda şuan 16 kilometrelik bir hat yapılıyor. Projemiz böyle ama ek bütçe için sürekli yetkililer ile görüşmeler içerisindeyiz. İnşallah bundan sonraki süreçte planlama daha kolay olacak. Müdürümüz şuan burada ve Hatunsuyu bölgemizin bu kış doğalgazına kavuşacağını belirtiyor. Hayırlı ve uğurlu olsun. Yine bölgemizin gelişimi için hükümetimiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz Tekstilkent Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Bu proje ile Hatunsuyu’nun kaderi değişecek. Bölgemize gençlik yatırımları için de planlama yaptık. İlçemizde bölgeler arası gelişmişlik farkını ortadan kaldırıyoruz. İlçemizin her bölgesine eşit yatırım ve hizmet götürüyoruz. Battalgazi’ye hizmet etmek aşk ister, sevda ister; bunlarla birlikte proje ister, yatırım ister, hizmet ister. İşte böylesine büyük bir tutkuyla Battalgazi’mize hizmet ediyoruz. İlçemizin çehresi her geçen gün değişiyor” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.