HAYALİ PROJELERLE İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPILMIŞ!

 Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Hizmet damgalı gri pasaport temin ederek kamu görevlisi olmayanları yurt dışına çıkardıkları, bunula ilgili olarak her geçen gün yeni iddiaların ortaya atıldığını ve bugüne kadar da görmezden gelindiğine şahit olmaktayız.” dedi.

            Koncuk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek verdiği önergede; 2018-2019-2020 ve 2021 yıllarında kaç kişinin “gri pasaport” müracaatında bulunduğunu, devlet adına yurt dışına kamu görevlisi olmadığı halde kaç vatandaşımızın çıktığını, yurtdışına gidip, “dönüş yapmayan” vatandaşlarımızın sayısı kaçtır ve iadeleri için ülkeler arası hukuki işlem başlatılmış mıdır? diye sorduğunu belirtti.

İnsan kaçaklığı skandalını örtmek için açıklama bile yapılmıyor!

“Gri pasaport; “pasaport kanunu kapsamında devlet adına yurt dışında çalışmak üzere görevlendirilen kişilere verilen pasaport türüdür.” Geldiğimiz noktada, gri pasaport insan kaçaklığı yapılırken kaçanlara VİP hizmet için kullanıldığına şahit olduk.” dedi.

Koncuk, gri pasaportlar İçişleri Bakanlığı ve Valilikler tarafından verilmekte iken neden iddialar gündeme geldiği tarihten bugüne kadar bir açıklama yapılmamıştır? Kamuoyunun bu konuda bir açıklama beklediğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Bunları da Okuyabilirsin.

MUHTAR ÇELEBİ: EN BÜYÜK SORUNLARIMIZ GİDERİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde çalışmalarına hız verdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir