“İnsanca yaşam için zamlar geri çekilsin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, yeni yılın ilk gününden itibaren elektrikten akaryakıta, vergilerden trafik cezalarına fahiş oranda yapılan zamların geri çekilmesi için iktidarı göreve çağırdı. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına dek tüm gelirlerin enflasyona bağlı zamlar nedeniyle eridiğini vurgulayan Barut, “İnsanca yaşam için yapılan bu insafsız zamlar geri çekilmeli, derhal halkın alım gücü yükseltilmeli ve yaşam kalitesi iyileştirilmelidir” dedi.

“ZAM EZİYETİ SÜRÜYOR”

AKP iktidarının yanlış politikaları nedeniyle 2021 yılının halk için çok büyük sorunlarla geçtiğini ifade eden CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Yaşanan ekonomik ve siyasi krize bağlı olarak iğneden ipliğe her şeye yapılan zamlar nedeniyle Türkiye 2021 yılını büyük bedeller ödeyerek geçirirken tek adam yönetimi halkı cezalandırmaya devam ediyor. Saray ve çevresindeki bir avuç insan dışında kimsenin yüzü gülmezken yeni yılın ilk gününden itibaren AKP’nin halka zam eziyeti artarak sürüyor” diye konuştu.

“DERHAL ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİ”

AKP iktidarının zamlarla yaşamı çekilmez kıldığına işaret eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“AKP üretene, emekçiye, çiftçiye, sanayiciye, emekliye, işsize, yoksula acımıyor. Aksine emeğiyle yaşama tutunmaya çalışan insanlarımızı açlık, sefalet ve yoksulluk batağına sürüklemeye devam ediyor. AKP’nin 2021 yılında hepimizi canından bezdiren yanlış ekonomi politikaları ve her şeye getirdiği zam yağmuru yeni yılın ilk gününden itibaren sürüyor. 2022 yılına yüzde 36.20 oranında yapılan vergi, ceza ve harç zamlarıyla girmiştik. Daha gözümüzü açmadan benzin, mazot ve LPG’ye fahiş zam yapanlar, hiç vicdanları sızlamadan aniden elektrik tarifelerinde yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda zam yaptılar. Kara kış yaşayan yurttaşın doğalgaz faturasına yüzde 25 zam yapmaktan hiç utanmadılar. Hayatımız tek adam yönetimindeki AKP iktidarı eliyle iyice çekilmez bir hal aldı. Bu zalim zam düzeni son bulmalıdır. İktidarı birazcık da olsa vicdana çağırıyoruz. İnsanca yaşam için yapılan bu insafsız zamlar geri çekilmeli, derhal halkın alım gücü yükseltilmeli ve yaşam kalitesi iyileştirilmelidir.”

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.