İrfan Buz: Takımımdan Çok Memnunum

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz,transfer beklediklerini ancak takımından çok memnun olduğunu söyledi. Buz, Trabzonspor karşısında puanlar alacaklarını belirterek galibiyet beklediğini belirtti.

 

16 Ağustos Pazartesi günü kendi  sahasında Trabzonspor ile karşılaşacak olan Yeni Malatyaspor, hazırlıkları Teknik Direktör İrfan Buz yönetiminde Nurettin Soykan Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Buz, antrenmanı öncesinde yaptığı açıklamada,iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini, ancak kampta sakatlanan Nuri Fatih Aydın’ın durumuna üzüldüklerini belirterek “Genel anlamda gerçekten çok verimli kamp dönemi geçirdik. Hazırlık maçında Nuri Fatih kardeşimizin sakatlığı biraz gölgeledi. Orada çapraz bağlarını kopardı çocuk. Üzüldük, kardeşimize de acil şifalar diliyoruz. İrtibat halindeyiz, ameliyatını oldu. Aramıza katılmasını bekliyoruz” dedi.

“Takımımdan çok memnunum”
Yeni Malatyaspor’un 24.7 yaş ortalaması ile ligin  en genç takımı olduklarını söyleyen İrfan Buz, “Şunu söylemeliyim takımımdan çok memnunum. Genç arkadaşlarımız bizlere dinamizm getirdi, seviyemizi de yükseltti. Haddadi ile Aabid de aramıza katılarak güç verdiler. Mallen ve Tetteh’in bonservisini aldık, görünmeyen transferler bunlar. Genel anlamında çok memnunum takımımdan. Yönetim ve başkanımız ile devamlı istişare halindeyiz. Transfer komitesi, bizler hepimiz çalışıyoruz bu konuda. Baktığınız zaman takımda sirkülasyon oldu. Sanırım ligde en genç takım biziz. 24.7 ortalama olarak ve takımımızı gençleştirme durumundaydık. Lig çok çetin ve ciddi, onu söyleyebiliriz. Burada önemli futbolculara ihtiyacımız var. 2 tanesini dışarıdan aldık, Abid ve Haddadi ikisi çok karakterli. Karakter çok önemli aynı zamanda çok iyi futbolcular. Genç arkadaşlarımızın arasında da o seviyeyi yakalayabilecek, yetenekli oyuncularımız var ama onların zamana ihtiyacı var. O yüzden burada transferlere ihtiyacımız var. Burada özellikle 6 numara bölgesiyle, 8 numara bölgesine, kanat ve defans anlamında transferler yapmak istiyoruz ve yapacağız. Tabii ki bizde transferleri çok erken katmak isterdik kulübümüze ancak gelen oyuncularında da hazır olmasına bakıyoruz. Gelen oyuncunun da hazır olması gerekiyor. Şu an için çalışmalarımız devam ediyor, en kısa zaman içerisinde, bir iki gün içerisinde umuyorum son noktaya getireceğiz” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR TRANSFERİMİZ OLACAK”

Takımda uygulamak istediği sistem konusunda da konuşan İrfan Buz “Tabii bu sistemin üzerine 6 haftadan beri devamlı çalışıyoruz. Futbolcularımız bunu idrak etmiş vaziyette. Sistem olarak müsabakalar oynandıkça hatalar yaptığınız zaman onları düzeltmek zorundasınız. Ama şu anda onun üzerine doğru bir şekilde gidiyoruz, çalışıyoruz. Çok da çalışmak durumundayız. Transfer konusunda 6 numara bölgesinde geçen sene de o sıkıntıyı yaşamıştık. Youssouf Ndayishimiye gittikten sonra bu bölgede Zeki Yavru bu bölgeyi kapattı. Sağ olsun, iyi de bir performans gösterdi. Ancak biz de çıtayı yükseltmek istiyoruz. O yüzden burada çok önemli bir transfer yapmak istiyoruz. Görüştüğümüz isimde önemli bir isim, inşallah o gerçekleşecek.. Tranzonspor maçıyla lige başlıyoruz, kendi sahamızda oynuyoruz, her puan çok çok önemli ve galibiyetlerde çok çok önemli olduğu için mücadelemizi vereceğiz. İnşallah taraftarlarımız da gelecektir sahaya, onları da çok özledik. Onlarla birlikte iyi bir oyun sergileyip puanlarımızı almak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsin.

Başhekim Deniz’den Rektör Karabulut’a Ziyaret

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimliği görevine atanan MTÜ Dr. Öğretim Üyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir