İYİ Parti lideri Akşener’den cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

İYİ Parti lideri Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruya “Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum.” şeklinde cevap verdi.

Halk Tv’de ekrana gelen ‘Liderler Özel Söyleşisi’ programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazeteci Suat Toktaş, Özlem Gürses, İsmail saymaz ve emin Çapa’nın gündeme dair sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı ve Millet İttifakı’nın tek bir aday çıkarıp çıkarmayacağıyla ilgili tartışmalara değinen Akşener, “Ben 24 Hazirandaki tecrübeme dayanarak, ülkenin nefes almasına engel olacak bir tutumda bulunmam. Ama o tecrübeden çıkardığım bir tecrübe var benim de önerdiklerim var. Biz bu konuda bir şey konuşmadık. Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“HDP KENDİ AYRI ADAY ÇIKARMALI”

HDP ile ortak adaylık tartışmalarına ilişkin de Akşener, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı tek aday çıkarmalı ve HDP kendi ayrı aday çıkarmalıdır” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

AĞBABA: PANDEMİDE İŞSİZ SAYISI 23 BİN AZALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İŞKUR Müdürlüğü’nün pandemi döneminde işsiz sayısını en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir