İYİ PARTİLİ TÜRKKAN PATARA ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİNDEN ÇALINAN KUMU TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’A SORDU:

“bölge Özel Çevre Koruma Bölgesi olmasına rağmen bu olay nasıl yaşanDI?”

olayı tespit eden görevli muhafaza memurunun, bu durumu yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt almak isterken AK Parti İlçe Başkanı tarafından engellendiği doğru mu?

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 bin 168 kamyon kum çalındı. Olayı tespit eden görevli muhafaza memuru bu durumu yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt altına almak isterken AK Partili İlçe Başkanı tarafından engellendi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan basında çıkan haberleri ve iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması isteği ile soru önergesi verdi.

Olayı tespit eden muhafaza memurunun Kaymakam tarafından görevinden alındığı doğru mu?

Türkkan önergesinde;

“Basında çıkan haberlere göre; Şubat ayında Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2.168 kamyon kum çalınmış, olayı tespit eden görevli muhafaza memurunun, bu durumu yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt almak isterken AK Parti İlçe Başkanı tarafından engellendiği ve Cumhurbaşkanı’na hakaret nedeniyle Kaymakam tarafından da görevinden alındığı belirtilmiştir.” diye yazdı.

Memurun görevden alınmasının gerekçesi Cumhurbaşkanı’na hakaret etmesi mi yoksa Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden kum çalınma olayını tespit etmesi mi?

İşte Türkkan’ın soruları:

1-Şubat ayında Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2.168 kamyon kum çalındığı doğru mudur, bölge Özel Çevre Koruma Bölgesi olmasına rağmen bu olay nasıl yaşanmıştır?

2-Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde güvenlik nasıl sağlanmaktadır?

3-Söz konusu olayı tespit eden görevli muhafaza memurunun, bu durumu yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt almak isterken AK Parti İlçe Başkanı tarafından engellendiği doğru mudur, bunun gerekçeleri nelerdir, AK Parti İlçe Başkanı’nın böyle bir hakkı bulunmakta mıdır?

4-Olayı tespit eden muhafaza memurunun Kaymakam tarafından görevinden alındığı doğru mudur? Memurun görevden alınmasının gerekçesi Cumhurbaşkanı’na hakaret etmesi mi, Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden kum çalınma olayını tespit etmesi midir?

5-Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2.168 kamyon kum çalınması ile ilgili olarak inceleme başlatılmış mıdır, Koruma Bölgesi’nde görevli sorumlular hakkında yapılmış herhangi bir işlem bulunmakta mıdır?

 

 

Bunları da Okuyabilirsin.

AĞBABA: PANDEMİDE İŞSİZ SAYISI 23 BİN AZALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İŞKUR Müdürlüğü’nün pandemi döneminde işsiz sayısını en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir