KAHTALI: BUGÜNE KADAR KİMSENİN HAKKINI YEMEDİK

Malatya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’in Şeker Fabrikası üzerinden suçladığı Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı “Bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik” dedi. ESOB Başkanı Şevket Keskin’de yaptığı açıklamada “Biz esnafımızı ve milletimizi savunacağız” diye yeni bir açıklama yaptı.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, “son günlerde bir STK temsilcisi tarafından ortağı olduğum şirket üzerinden şahsıma mesnetsiz ifadeler kullanılarak algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bir Damla AŞ’yi töhmet altında bırakacak açıklamaların yapılması üzerine hassaten bu bilgilendirmeyi yapma gereği duyduk” diyerek şöyle devam etti:
“Hem ticari hem de siyasi hayatımda tüm Malatyalı Hemşerilerimizin de şahit olduğu üzere, alnımız ve fikrimiz “AK” bir şekilde bugünlere geldik.  Ticari ahlakımızı inançlarımız üzerine oluşturduk ve bugüne kadar bu prensiple hareket ettik.
Firmamız 25 yıldır 18 Gıda ve Temizlik malzemeleri firmalarının bayiliğini yapan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine dağıtım yapmaktadır. Firmamız bugüne kadar tek TL devlet desteği almamış ve hiçbir bankadan kredi ve faiz kullanmadan kendi öz sermayesiyle 100’e yakın personeliyle çalışan firmadır.
Bahsi geçen Şeker Fabrikası’nın şahsıma veya hissedarı olduğum Bir Damla AŞ’ye 50 kg torba şeker satışı bulunmamaktadır. Bize 5 kilogramlık paketler halinde gelip firmanın belirlediği kar oranıyla dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bir Damla AŞ sadece Türk Şeker Aş. Dağıtım firmasının 81 ildeki bayisinden biridir. Yaklaşık 1 yıldır bayiliğini yapmaktayız.
Türk Şeker Aş. Dağıtım firması sadece şeker satışı değil, salça, makarna ve hububat gibi paketli ürünlerin de satışını gerçekleştirmektedir.
Malatya’ya büyük yatırımlar kazandırmış ve yüzlerce hemşerimize istihdam sağlayan bir şirketin böylesine mesnetsiz ifadelerle töhmet altına bırakılması ne Ahilik anlayışına ne de bir STK temsilcisine yakışmamaktadır.
Bilinçli olarak yapılan kamuoyunu aldatan bu açıklamayı orada bulunan Oda başkanlarının da konuyu bilmeden anlamadan alkışlamaları şahsımı üzmüştür. Yasal süreç ve dağıtım ağı ile ilgili detaylı bilgiye Türk Şeker A.Ş. den ulaşabilirler.,
Biz bugüne kadar firmamız olarak tüm yatırımlarımızı Malatya’mıza yaptık, bundan sonrada inşallah yatırımlarımızı Malatya’ya yapmaya devam edeceğiz.
Biz Allah deriz, peygamber deriz çünkü biz Müslümanız. Bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik, bundan sonra da Rabbim nasip etmesin. Bizim inancımızda devlet malını haksız yere yiyenler ebedi hayatta cehennemliktir.
Sözlerime son verirken, Allah Resulü (sav) “Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun aslını araştırın.” Emrini unutmamalıyız. Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum. “
Keskin: “Biz esnafı ve milleti savunacağız”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya şeker Fabrikası’nda üretilen şekerin esnafa değil de özel bir şirket araçlığı ile piyasaya sürülmesine gösterdiği tepkiyi savunarak “Biz bunları milletin vekilleri olarak gönderdik, ama bunlar ne yazık ki şirket vekiliymiş. Biz esnafı ve milleti savunacağız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağız.” dedi.

 

Keskin yaptığı yazılı açıklamada, “Ben esnaf kuruluşu başkanı olarak elbette esnafımı, elbette yaşadığım şehrimin hak ve hukukunu savunacağım. Malatya Şeker Fabrikasında üretilen şekere benim esnafım 3 el değiştirdikten sonra ulaşabiliyorsa, hiç kimseden çekinmeden buna karşı çıkarım, esnafımın hakkını, hukukunu korumanın mücadelesini veririm. Biz milletin hakkını, hukukunu korumanın mücadelesini verirken, bu milletin vekili olarak siyaset yapanların çıkıp şirketin ortağı olarak açıklama yapmasını kınıyorum.  Biz bunları milletin vekilleri olarak gönderdik, ama bunlar ne yazık ki şirket vekiliymiş. Biz esnafı ve milleti savunacağız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağız, bu milletvekilleri de şirketleri savunacaklarmış. Yazıklar olsun. Milleti savunacakları yerde şirketleri savunuyorlar. Bu şirketleri savunan milletvekillerine hodri meydan diyoruz. Gelin hepimiz hesap verelim.  Bütün herkesi hesap vermeye davet ediyorum, yarın bu hesabı millete ve devlete vereceksiniz, en büyük hesabı ise Allah’a vereceksiniz. Milletvekili olarak kutsal bir görevi üstlenmişseniz, kendi özel şirketinizin iş ve işlemlerini takip edemezsiniz. Ya milletvekili olacaksınız, ya da gidin ticaretinizi yapın. İkisini aynı anda götürmek ahlaki değildir, vicdanı değildir, hukuki değildir.  O şirketin ortağı milletvekili olmasaydı o şirket o işi alabilirmiydi? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu kadar zorlu bir süreçte hayatını ortaya koyarak mücadele ederken, siz şirketlerinizin işlerini mi takip ediyorsunuz? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bütün darbe girişimlerine rağmen ülkeyi büyütmeye çalışırken, sizler Malatya’da şirketlerinizi mi büyütüyorsunuz, ailelerinizin bireylerini mi zenginleştiriyorsunuz? Yakışıyor mu size? “ ifadelerini kaydetti.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.