KALE’DE GURMELERİN GÖSTERİSİ

Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile diğer korumaların destekleriyle bu yıl 2.si düzenlemesi “Kayıkları” ve Kale Çalışma İlçesinde Gurmelerin gösterisi.

 

Basın yayına İşe gönderilen “Kayısı Çiç Şenlikleri Work Show ile Sona Erdi” yayında yayında Türkçe yayında Gösterisi gelecek. Bültende şu ifadelere yer verildi:

“Festival kapsamında Malatya’ya davet edilenler, gurmeler, yazarlar, gazeteciler, tur rehberleri ve seyahatleri seyahatlerinden geçen gece Kale ilçemiz oldu. Kale İlçesinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi MYO Yerleşkesindeler Nursen Mangut, Mustafa Polat, Haldun Tüzül , Yeşim Kayası ve Malatya’da yerel mutfaktan her şey ile yemek ve tatlı yemek mevcuttur.

Program; Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kale Kaymakamı Abdulselam Bıçak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Altın, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Aladağ, Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, Kale Turizm ve Otel İşlet. MYO Müdürü Öğr. Gör. Suat Kuluşaklı, Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman, Malatya Gastronom Turizm ve Tanıtım Derneği Yöneticileri, şenlik yakın dışından gelen davetliler ile sosyal medya fenomenleri katıldı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı A yemek programında Şeflerş için yemek ve tatlılarda; kayısı, kayısı pestili, kayısı eği ve unu, mor reyhan, samut gibi yöresel malzemeler kullanımlar. Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler ile çevrede geçen Work Show, Sosyal Medya Fenomenleri ve gazeteciler tarafından sosyal medyadan canlı yayınlandı.

Büyükşehirin son bölümünde Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Sehattin Gürkan ve Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Yardımcıları ile Malatya Yemek Kültürü ve Malatya turizm potansiyeli ile ilgili gelente bu konuda özellikle bizim üniversitelerin en az kapsamlı Gastronomi bölümündeki ilgiyle önemle vurgulanmıştır.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.