KAR YAĞIŞI SONRASI YOLLARDA OLUŞAN OLUMSUZLUKLARI GİDERİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu yıl etkili olan kar yağışı sonrasında yollarda yapılan tuzlama, solüsyon ve küreme çalışmalarıyla yıpranan asfalt yüzeylerini sağlıklı bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun kar yağışı sonrasında yıpranan yollarda oluşan çukurlar Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi ekipleri tarafından doldurularak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor.

Şehir merkezinde ve diğer ana arterlerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Hakan Demir, “ Ocak ayının ikinci haftasında ülkemiz genelindeki kar yağışları Malatya’mızı da etkiledi. Doğu ve batı illerini birbirine bağlayan çevre yolu aksında 10’un üzerinde il hizmet almakta. Yoğun kar yağışının etkisi, beraberinde oluşan buzlanma, yaptığımız kar temizleme çalışmaları ve tuzlama nedeniyle yol aksında bozulmalar oldu. 2021 yılı içerisinde, yapacağımız çalışmalarla yol aksında bozulmalar olabileceğini öngördüğümüzden Sayın Başkanımızın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde yürüttüğü ve yolun aşınma tabakasının yenilenmesinin programa alınmasıyla Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından aşınma ihalesi geçtiğimiz yıl tamamlandı. Kış ayının girmesiyle iş başlama zamanı Nisan ayına kaldı. Bahar aylarında çevreyolu kapsamlı bir şekilde yapım aşamasına gelecek.

Büyükşehir Belediyesi olarak kar temizleme çalışmaları sırasında oluşan bozulmaların ortadan kaldırılması ve yoğun trafiğin rahatlatılabilmesi amacıyla 4 ekibimiz Çöşnük istikameti ile Beylerderesi istikameti arasında başlayan çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle yan yollarımızın yama çalışmalarını tamamladık. Ana aksımızda yaptığımız çalışmalarımızı da tamamlayacağız. Çalışmalarımızı yapabilmek için hava şartlarının biraz daha iyileşmesini bekledik. Özellikle akşam saatlerinde havanın -13, -14 dereceleri bulması sebebiyle asfaltımızın eritilmesi amacıyla yaklaşık 5 gündür plentimiz ısıtma faaliyetlerine devam etti. Bunun sonucunda elde ettiğimiz ürünle çalışmalarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

YENİ CAMİ’DE YAPILAN DÜZENLEME CAMİYİ ÇEVREDEN KOPARIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel ve Malatya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.