KARAYOLUNDA SIKI DENETİMLER YAPILIYOR

Malatya Emniyet Müdürlüğü şehirlerarası karayollarında sıkı denetimler yapıldığını ve kural ihlali yapan sürücülere ceza kesildiğini açıkladı.

 

Malatya Emniyet Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, şehirlerarası kara yololarında iki günde yapılan denetimlerde  iki gün içerisinde 90 şehirlerarası yolcu taşıyan otobüs olmak üzere toplam 302 araç ve sürücüsünün denetlendiği, 4 adet 31/1-b maddesinden Kamyon, çekici ve otobüslerde, takograf, taksi otomobillerinde ise taksimetre bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak, 2 adet 34. Maddesinden muayenesiz araç kullanmak,
3 adet 49/3 maddesinden ticari amaçla yük ve yolcu taşıyan motorlu taşıt sürücülerinin taşıt kullanma sürelerine aykırı olarak taşıt kullanması ve bunlara taşıt kullandırılması, 1 adet 51 maddesinden hız kurallarına riayet etmemek ve 1 adet diğer muhtelif maddelerden olmak üzere toplam 11 araca idari işlem uygulandığı öğrenildi.

Yaş ihlalinden 26 sürücüye işlem
Açıklama da ayrıca, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’nun 26. maddesi gereğince, 65 yaş üzeri ticari faaliyette araç kullanmaktan bu yılın ilk 7 aylık süre içerisinde Malatya genelinde 26 sürücüye cezai işlem uygulandığı belirtilip, gerekli tebligatların yapıldığı kaydedildi.

Bunları da Okuyabilirsin.

Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak.

Malatya’nın değeri ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak. Yapılacak anma etikliği için konuşan Altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.