Kayısı da hasar tespit çalışmalarına başlanacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’da meydana gelen zirai don sonrası kayısı ağaçlarının zarar görmesini Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye ilettiğini ve hasar tespit çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

 

Kayısıda yaşanan zirai donla ilgili Bakan Kirişçi ile bir görüşme yapan Tüfenkci, “Dondan zarar gören kayısı üreticisi çiftçilerimizin durumu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptık. Sayın Bakanımız hasar tespiti için gerekli talimatı verdi ve Malatya çiftçisinin yanında olduğunu ifade etti.
Çiçek açan kayısı ağaçları zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için Devletimiz dün olduğu gibi bugün de gerekeni yapacaktır. İnşallah zararın boyutu büyük değildir. Bize gelen çeşitli bilgiler zararın boyutunun iç açıcı olmadığı yönünde. Sayın Bakanımız yaşanan hadiseye hassasiyetle yaklaşıp, gerekli birimlere hızlı bir şekilde saha incelemesine başlanılması talimatı verdi. Buradan tüm kayısı çiftçisi hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

 

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.