KULUNCAK’TA ŞEHİTLER ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Kuluncak ilçesinde Celal Yenitur Ortaokulunda Şehit Askerlerin adının verildiği kütüphane Malatya Valisi Aydın Baruş’un katıldığı törenle açıldı.

 

Kuluncak ilçesini ziyaret eden Malatya Valisi Aydın Baruş, Celal Yenitur Ortaokulunda yapılan Kütüphanenin açılışına katıldı. Şehit Jandarma Ast Kd. Çvş. Hüseyin Doğan, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Beytullah Tercan, Şehit Deniz Muh. Er Ümit Akbulut, Şehit Polis Memuru M. Mustafa Demircioğlu, Şehit Jan. Kom. Er Kaya Gönt, Şehit Jan. Kom. Er Mehmet Ali Şekerci ve Şehit Jan. Kom. Er Yalçın Gürbüz’ün adının verildiği kütüphaneyi açan  Vali Aydın Baruş, Şehitlerin özel eşyalarının bulunduğu Şehitlik Köşesine Şanlı Türk Bayrağımı ve Kuran’ı Kerim koydu.

05.11.2015 yılında Diyarbakır ili Dicle kırsalında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Beytullah Tercan’ın ailesi ve 04.09.1999 tarihinde Van Gürpınar’da şehit olan Jan. Kom. Er Kaya Gönt’ün ailesini ziyaret eden Vali Aydın Baruş, ailelerin bir derdi sıkıntısı var ise mutlaka kaymakamımıza o da çözemediği takdirde mutlaka kendilerine ulaşmalarını söyledi. Şehitlerimizin başımızın tacı olduğunu vurgulayan Vali Aydın Baruş, devlet olarak her daim sizlerin yanında olacağız dedi.

Kuluncak ziyaretinin akabinde Vali Aydın Baruş, hastanede tedavi gördüğü Adana’da vefat eden 1992 yılında şehit olan J. Er Dilaver Koca’nın babası Kemal Koca’nın Hekimhan Güzelyurt’taki cenaze merasimine katılarak şehit ailesine başsağlığı diledi.

Bunları da Okuyabilirsin.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir