MAKADER DÜNYA MODASINA TALİP

Malatya Kalkınma Derneği (MAKADER) Genel Başkanı Hakan Berktaş, LCW, Kiğılı, Daniele Tussi, Sabri Özel ve GAP gibi giyimin dünya devlerinin Malatya menşeli olduğunu belirterek, “Neden Malatya Moda Günlerimiz olmasın? Gelin Malatya’yı podyuma çıkaralım” dedi.

 

Malatya Kalkınma Derneği (MAKADER) Genel Başkanı, Sosyal Hizmet Uzmanı (SHU) Hakan Berktaş, önemli bir çağrıda bulunarak, “Neden Malatya Moda Günlerimiz olmasın? Gelin Malatya’yı podyuma çıkaralım” dedi. MAKADER Genel Başkanı SHU Hakan Berktaş, LCW, Kiğılı, Daniele Tussi, Sabri Özel ve GAP gibi giyimin dünya devlerinin Malatya menşeli olduğunu, Hugo Boss, Massumi Dutti ve Çarşı AVM gibi bir çok önemli firmanın fason dikimlerini Malatya’da yaptırdığını, ayrıca değişik ülkelerde markalaşarak piyasa hakimiyeti kazanmış bir çok firma temsilcisinin ve bu firmaların tedarikçi kumaş üreticilerinin de bir çoğunun Malatyalı olduğunu ifade etti. Genel Başkan Berktaş, konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu çağrıda bulundu;
“Herkes istese de, istemese de giyimde modayı takip ediyor, sosyal yaşama, etkinliklere, koşullara göre giyinmeyi seviyor, tabi ki ‘Moda Trendleri’ dendiğinde de akla ilk gelen; her yıl düzenlenen moda haftaları oluyor ve gözler New York, Tokyo, Paris, Milano gibi kentlere çevriliyor. Moda haftaları sonrası yenilenen reyonlar ise çoğumuz için mağazaları mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekânlar haline getiriyor. Genellikle avuçlarımızı dolduran poşetlerle sonuçlanan alışverişlerde birçok mağaza dolaşıyor ve pek çok vitrinin önünden geçiyoruz. İşte MAKADER olarak bu konuya dikkat çekmek istiyoruz; Aslında modanın kalbi Malatya’da atıyor, Malatya modaya can veriyor, bu gerçeklik Malatyamıza katma değer sağlamak, marka şehir yapmak için büyük bir artımızdır, öyleyse 2022 İlkbahar, Yaz, Sonbahar, 2023 kreasyonları Malatya’da tanıtılamaz mı? Dünyaca ünlü mankenler Orduzu Pınarbaşı’nda, Battalgazi’deki Kervansaray’a kurulacak podyumlarda yürüseler, Kanalboyu’nda, Hürriyet Parkı’nda, Levent Vadisi’nde, Somuncu Baba’da poz verseler, Sultan Suyu Harası’nda, Malatya Konakları’nda, Kervansaray’da, Nemrut Dağı’nda katalog çekimleri yapılsa muhteşem olmaz mı? Hangi dünya basını, hangi ulusal medya kuruluşu böyle bir organizasyona kayıtsız kalabilir? Böyle bir organizasyonla dünyanın ilgisi Malatya’ya yönelir, turizm canlanır, tarihi derinliğimiz bilinir, tüm ürünlerimiz görücüye çıkar, katma değerli, geniş kazanımlı ve sürdürülebilir, tekrarı mümkün bir organizasyonla kapılarımız ardına kadar açılır. Malatya Film Festivalimiz var, neden Malatya Moda Günlerimiz olmasın? Yeter ki isteyelim, yeter ki böylesine güzel ve önemli bir organizasyon için el ele verelim.”

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.