MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 26 EĞİTİM MERKEZİNDE 2 BİN KURSİYERE HİZMET VERİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı içerisinde 26 eğitim merkezinde hizmet vermeye devam ediyor.

Belediyecilik anlamında sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerine önem vererek çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde yer alan semt konaklarında eğitim ve atölye çalışmalarını sürdürüyor.

Meslek edindirme kurslarıyla birlikte YKS, LGS ve nezaket okulları kurslarıyla birlikte çalışmalarını sürdüren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Yaygın Eğitim ve Kültür Tesislerinde 2 bin kursiyere hizmet veriliyor.

Kurslarda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kılınç,“26 Eğitim merkezinde Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğümüz kapsamında yaklaşık 2 bin kursiyerimize hizmet veriyoruz. Bu kurslarımızda el sanatları ve meslek edindirme kurslarımız ve diğer buna benzer kurslarımızda bin 500 kursiyerimiz var. Ayrıca YKS hazırlık kurslarımız ve yükseköğretime geçiş kurslarının yanında ortaokulların fen liselerine geçişlerinde de 260 kursiyerimiz bulunuyor.  500’e yakın da üniversiteye hazırlık eğitimine devam etmektedir. Bunun yanında ayrıca nezaket okullarımız bulunuyor. Bu nezaket okullarında da 2-4 yaş arası 260 çocuğumuz müftülüklerimiz aracılığıyla eğitim alıyorlar. Kur’an Kursu eğitimlerimizde de 200 kursiyerimiz 26 eğitim merkezimizde kurs eğitimine devam etmektedir” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.