Malatya’da Resmi Kurumlar Vali’ye Brifing Verdi

Malatya Valisi Aydın Baruş; İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.

 

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünden alınan brifing de sorumluluk bölgesinde genel asayiş durumu, icra edilen faaliyetler ile personel durumu hakkında bilgiler aldı.

2022 yılı il genelindeki kolluk kuvvetlerinin lojistik kapasitesi, genel asayiş durumu, planlanan çalışmaları, görev ve sorumlulukları, çalışma alanları gibi bilgiler hakkında ayrıntılı brifing alan Vali Aydın Baruş, vatandaşın huzurunun temini için 7 gün 24 saat görev başında olan kolluk kuvvetlerine başarılar diledi.

l Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen brifing de ilimizdeki okul, öğretmen, çalışan, öğrenci durumları ile yapılması planlanan proje, yatırım ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi.

İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen brifing de ilimizdeki pandemi ile mücadele hakkında Vali Baruş’a ayrıntılı bilgiler verildi. Sağlık hizmetlerinin 2021 yılındaki durumu ve 2022 yılında yapılacak projeler ile çalışmalar konuşuldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen brifing de ise ilimizde koruma altında bulunan kadın ve çocukların durumu, mağduriyet yaşayan ailelere yapılan yardımlar, kadına şiddetle mücadele konuları konuşularak, 2022 yılında atılacak adımlar hakkında Vali Baruş’a bilgiler verildi.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.