MERT: SUSUZ YER KALMAYACAK

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Ekiplerimiz gece-gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Amacımız kentimizde susuz bir yer bırakmamaktır” dedi.

 

Kaçıncı kat olursa olsun suların basınçlı bir şekilde her kata çıktığını aktaran Bahattin Özçelik, “Su sıkıntımız vardı. 3. Kata su çıkmıyordu. Çok şükür sorunumuza kulak verdiler ve çözüm buldurlar. Artık suyumuz her katta akıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

1960 yıllında yapılan eski içme suyu hattının kullanıldığını hatırlatan Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, mahallelinin bu durumda mağdur olduğunu söyledi. Muhtar Ekin, “Orduzu Mahallemizde 1960’larda yapılan içmesuyu şebekeleri kullanılıyordu. Üst katlara su çıkmıyordu. Kombiler çalışmıyordu. Vatandaşımız çok mağdurdu.  MASKİ Genel Müdürlüğü bu duruma müdahale ederek mahallemizde içmesuyu hattı yenileme çalışmaları yaptı. Artık yüksek katlara su tazyikli bir şekilde çıkıyor. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

PLANLANAN TÜM ÇALIŞMALARIMIZ EN KISA SÜREDE BİTECEK

Yılların sorununu giderdiklerini aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ise, Malatya genelinde sağlıklı altyapı inşa etmek için ekiplerin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını söyledi. Özellikle Orduzu ve Hanımınçiftliği Mahallesi’nin altyapısının çok eski olduğunu ve yapılan çalışmalar neticesinde içme suyu hatlarının yenilendiğini kaydeden Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları ile Battalgazi İlçesi, Orduzu-Hanımın Çiftliği bölgesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla vatandaşlarımızın musluklarına temiz ve sağlıklı suyu ulaştırdık. Abone bağlantıları yapılıyor. En kısa sürede bitecek. Amacımız şehrimizde susuz yer kalmamasıdır. Kuraklığın gündemde olduğu bir zamandan geçiyoruz. Malatya’mızın Allah vergisi bir suyu var. MASKİ olarak bu suyun israfını önleyerek vatandaşlarımıza ulaştırmak için büyük çaba gösteriyoruz.  Bu noktada, suyun ne kadar ve nerelerde kullanıldığını kontrol etmemiz gerekiyor. Bunun için kayıp kaçak suları tespit ediyoruz. Sisteme kazandırıyoruz. Mevcut suyumuzu kontrol altonda tutuyoruz. Böylece su israfının önüne geçerek vatandaşlarımıza uzun yıllar kaliteli ve sağlıklı su ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.