’MİLLETİMİZ GİZLİ İTTİFAKLARA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR’’

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, HDP ’nin “Yeniden bir araya gelelim” çağrısına CHP ve İyi Parti’nin uymasına milletin kabullenemeyeceğini belirterek,” Bu milletin birliğine beraberliğine kastetmiş, binlerce şehidimizi verdiğimiz, on binlerce insanımızı kaybettiğimiz, ekonomik kayıplarımızın olduğu bu süreç içerisinde milletimiz HDP ile ittifak yapmış bir partiyi asla affetmez ve arkasında durmaz.” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır,  Ajans Bugün programında Cansın Helvacı’nın konuğu oldu. Gündemle ilgili konuları ele alan Milletvekili Çakır, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın 2023 seçimleri için CHP ve İyi Parti’ye yaptığı ittifak çağrısını ve Gezi Parkı olaylarından başlayan ittifak tohumlarını değerlendirdi.

Terör örgütü PKK’ya “Terör Örgütüdür” diyemeyen bir parti ile açıktan ittifak yapmanın CHP ve İYİ Parti’nin işine gelmediğini, arka planda bu işbirliklerini yürüttüklerini söyleyen Çakır,” HDP gerçekten ülkemizin birliğine, beraberliğine kastetmiş binlerce evladımızı şehit eden terör örgütüne, “Terör örgütüdür” diyemeyen, Türkiye’nin belki geri planda bölünmesine bir çanak tutacak her türlü yapının yanında olan bir siyasi uzantı. PKK’nın siyasi bir kolu gözüküyor. Bu vesile ile de CHP’nin ve İyi Parti’nin açıktan bir ittifak yapmaları işlerine gelmiyor. Daha doğrusu söylemleri ve politikaları ile ters düşüyor. Bir kısım CHP’li de açıktan ittifaktan yana olduklarını da gizlemiyorlar.” diye konuştu.

“İÇERİSİNDE MİLLETİN OLMADIĞI BİR İTTİFAKTIR”

İttifakın el altından yürütüldüğünü, isminin Millet olduğunu ama Milletin bu ittifaktan çıkardıklarını ifade eden Çakır,” Geçtiğimiz süreç içerisinde açık bir şekilde ittifak yaptıkları ortada. Yaptıkları ittifakı CHP ve İYİ Parti reddediyor ve görmezden geliyor. Siyasi olarak dillendirmiyor ama el altından da başta İstanbul ve Ankara seçimleri olmak üzere doğudaki birçok ilde, aday çıkarılmadığı yerlerde, karşı rakibi el altından desteklemeleri. Haliyle HDP ’de bu tabloda Milet İttifakı’nın gelmiş olduğu noktada bir kilit parti olduğunu görüyor. Bunu da iyi değerlendirmek istiyor ve üçüncü bir ittifakı ortaya koyuyor. Aslında üçüncü bir ittifaka gideceğinden değil ama bu iki partinin de HDP ’ye ihtiyacı olduğundan, HDP olmadan Millet İttifakı’nın aslında sadece adının millet olduğu, içerisinde milletin olmadığı bir tablo ortaya çıkmış oluyor.” dedi.

MİLLETİN AKILIYA DALGA GEÇMEYE ÇALIŞIYORLAR”

HDP, CHP ve İyi Partinin kol kola girerek kurdukları birlikteliği önceki dönemlerde açıkça ilan edemediklerini ve perde arkasından yürütülen planların, paylaşılan Bakanlıkların milletin aklıyla dalga geçercesine inkar edildiğini söyleyen Milletvekili Çakır,” Bunu aslında HDP kullanmak istiyor. Neticede bunu CHP’nin içerisinde de bunu isteyenler var, bunu halka anlatamazlar, bunu millete anlatamazlar. Milletimiz hiçbir şekilde HDP ile işbirliği yapmış bir siyasi partiyi kabullenmez.  Bu milletin birliğine beraberliğine kastetmiş, binlerce şehidimizi verdiğimiz, on binlerce insanımızı kaybettiğimiz, ekonomik kayıplarımızın olduğu bu süreç içerisinde milletimiz HDP ile ittifak yapmış bir partiyi asla affetmez ve arkasında durmaz. Bunlar da bu süreci nasıl götüreceklerine net bir karar veremediler, millet kandırmaya çalışarak ve milletin aklıyla alay edercesine ‘bizim onlarla işimiz yok, biz kendi halimizdeyiz ve kendi politikamızdayız’ diyerek zaman zaman açıklamalar yapıyorlar. Ama, biz bütün açıklamaları iyi takip ettiğimiz taktirde bunların el altından da ciddi manada bir çalışma yürüttüklerini,  Bakanlıkların konuşulduğu, paylaşıldığı , iktidar olunursa kimlerin ne görev alacağına kadar detaylı konuşulduğu da basına ve kamuoyuna sızmış durumda. Bunun altından İyi Parti de CHP de kalkamaz. “ ifadelerine yer verdi.

“GEZİ’NİN PERDE ARKASINI GÖRMEK LAZIM”

Gezi Parkı olaylarının 8.yılında, ülke ekonomisine ilk darbe olan Gezi İhanetinin Türkiye’ye maliyetinin 100 milyar Doları aştığına değinen Milletvekili Çakır, bu ihanetteki üst aklı görmek gerektiği ve bu olaylar ile meşrulaştırılmaya çalışılan ideolojilerin şimdi aynı ittifakta olduğunun fark edilmesi gerektiğini söyledi. Ülkenin geleceğine yönelik yatırımların engellenmek istendiği o dönemi değerlendiren Milletvekili Çakır,” Gezi’yi çok iyi anlamak lazım. Halen Gezi’yi muhalefetin çıkıp da bir özgürlük, yeşile sahip çıkma gibi demokratik hakmış gibi ifade etmeleri, gerçekten bu tabloyu sizlerin ortaya koyarak tekrar yaşananları zaman geçtikçe net anlaşılmasına vesile oluyor.  Gezi esnasında çevreydi, ağaçtı, parktı, doğanın korunması gibi gerçekten çok güzel cümlelerle süslenmiş, geri planında ülkenin birliğine, beraberliğine kast eden terör örgütlerini öne çıkaran ve onları marjinallikten bir adım daha geriye taşıyan bir girişimin neticesi. Haliyle orada yakılan araçlar, çevreye verilen zararlar çevre diye ortaya çıkılıyor ama orada ağaçları kıranlardan, kaldırımların sökülmesine, şehir mobilyalarına verilen zararlar, Emniyet güçlerinin kamunun araçlarına ve binalarına verilen zararı gördüğünüz zaman orada tam bir terör eylemleri ve terörün içerisinde olduğu büyük bir eylemi ortaya çıkarıyor. Haliyle sizin derdiniz ne diyor diye sorulduğunda köprü yapılmasın, havaalanı yapılmasın, santral durdurulsun gibi bir ülkenin geleceğine yönelik atmış olduğu büyük adımlarının tamamının durdurulmasının istenmesi amacın ne olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Haliyle bugün bunu tek başına düşünmemek lazım. Perde arkasındaki üst aklı, bunu planlayanları görmek lazım. 17-25 Aralık’tan, 15 Temmuz’a kadar bunların gerisinde kimlerin olduğunu, nasıl planlandığını ve ne kadar farklı yapıların belli bir çatı içerisinde hangi amaçlar ile ortaya çıkacaklarını belirleyerek böyle bir girişimde bulunuluyor.  O döneme bakıldığında bu olaylar ülkemizde ciddi kayıplara yol açtı. O dönemde Makro Ekonomik dengelerin ne kadar iyi bir duruma geldiğini, kişi başına düşen gayrisafi milli hasılaya bakıldığı zaman gerçekten en parlak döneminde olduğunu görüyoruz. “ sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE OYNANAN OYUN MİLLET İTTİFAKI İLE DEVAM ETTİRİLMEK İSTENİYOR”

Ülke içerisinde sürekli ekonominin iyileştiği dönemlerde belirli operasyonlar ile iç karışıklık yaratmak isteyen kirli ellerin karşısında Cumhur İttifakı’nın olduğunu söyleyen Milletvekili Çakır,” Gezi Parkı olayları, 15 Temmuz’da yaşanan girişim ve şuanda devam eden ekonomik saldırılara baktığımız zaman, aslında Türkiye’de güvenlik ortamının olmadığını göstermek ve yabancı yatırımcıların kaçmasını sağlamak amacıyla kirli planların yürütüldüğü bir zillet ittifakının oluşturulması amaçlanıyor. Türkiye’nin artık 50 yılını, 100 yılını planlayan büyük bir lideri ve Cumhurbaşkanı var.  Cumhurbaşkanını durdurmak, tüm Türkiye’yi durdurmak, Türkiye’nin artan etkisini yavaşlatmak için geçmişten bugüne devam eden oyun ismi Millet İttifakı olan ama milletin içerisinde olmadığı ittifak ile devam ettirilmeye çalışılıyor. Bunun gerçekleşmesi için millet ittifakı adı altında da HDP ’ye ihtiyaçlarının olduğunu, HDP ’nin yüzde 6’lık oyu almanın önemiyle, bir ülkeye verecekleri zarar farkındalar. Bunu millete de anlatamıyorlar. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum. Bu kirli oyunları yürütenlerin karşısında dimdik bir şekilde Cumhur İttifakı duracaktır. “ dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

AĞBABA: PANDEMİDE İŞSİZ SAYISI 23 BİN AZALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İŞKUR Müdürlüğü’nün pandemi döneminde işsiz sayısını en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir