MİLLETVEKİLİ AĞBABA’DAN YENİ MALATYASPOR’A DESTEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Trabzonspor-Malatyaspor karşılaşmasında Malatyaspor’un penaltısının verilmediğini ve açıkça haksızlık yapıldığını belirterek,”hakemler takımımızın hakkını çalmaya son vermelidir” dedi.

 

Trabzonspor-Yeni Malatyaspor karşılaşmasının 90+3’ncü dakikasında Osman Haqi’nin rakip ceza sahasında Hüseyin tarafından düşürülmesindeki penaltının verilmemesi nedeniyle tartışmalar devam ediyor.Maçla ilgili görüntüleri değerlendiren TV’lerin spor programcıları ve yorumcular, pozisyonun kesinlikle kırmızı kartlık olduğunu söyleyip, Hakem Aydınuz’un kararını ve VAR’ın müdahale etmemesini eleştiriyor.

TÜM TÜRKİYE ŞAHİT

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak yaşananları kınadığını söyleyen  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Malatya’mızın gözbebeği, ortak değeri Yeni Malatyaspor’umuzun Trabzon deplasmanında yaşadıklarına tüm Türkiye şahit oldu. Sahada alnının teriyle mücadele edip, puan kazanan takımlara bir sözümüz yok. Ama artık şunu görüyoruz ki siyasetin sonuna kadar içine girdiği, siyasilerin etkili olduğu spor iyice  içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı” dedi.

YENİ MALATYASPOR’UMUZU YİNE EZDİLER

Ağbaba açıklamasının devamında; “Trabzonspor- Yeni Malatyaspor karşılaşmasında gördük ki hem saha hem de VAR’daki hakemler, gördükleri pozisyonlara düdük çalmak yerine, mücadele eden takımın hakkını ‘çalıyorlar’. Trabzonsporlu oyuncunun Yeni Malatyasporlu oyuncunun yüzüne vururken, suratının şekline iyi bakın. Biliyor ki hakem olumsuz bir  şey vermeyecek. Tüm Türkiye’nin gördüğü pozisyonu hem sahadaki hem de VAR’daki hakemler görmemezlikten geldi. Maçın kader anı olan penaltı pozisyonu herkes gördü. Spor kamuoyu pozisyonun penaltı olduğunu gördü ama maçın hakemleri görmedi, daha doğrusu görmek istemedi. Türkiye’de siyasallaşan futbolun geldiği hal budur. Siyaseten güçlüysen sahada da güçlü olursun maalesef günümüzde durum budur. Daha iki hafta önce hazsızlığa uğrayan Yeni Malatyaspor’umuzu yine ezdiler. AKP’li siyasiler buna ses çıkaramazlar. Bir kez daha yüksek sesle söylüyoruz; Malatya ve Yeni Malatyaspor sahipsiz değildir. Takımımızın her türlü platformda hakkını arayacağız.”ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.