Öldü Haberi Malatya’yı Yasa Boğdu… Ama Yaşar Yaşıyor

Malatya’nın gariban Yaşar Algil’in öldü haberi sosyal medyada yayılınca binlerce başsağlığı mesajı atıldı. Ancak sabah olunca Yaşar Algil, Malatya’nın sokaklarını dolaşarak “ben yaşıyorum, bu öldü haberini kim çıkardı bilmiyorum ama beni soranlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Malatya’nın kendi halinde çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Yaşar Algil, aniden yayılan öldü haberiyle sosyal medya ayağa kalktı. Binlerce başsağlığı mesajı yayınlandı, ancak sabah olunca Yaşar’ın vefat etmediği anlaşılınca da büyük bir sevinç yaşandı. Yeni Malatyaspor Taraftarlar Derneği Yaşar için mezar yerini dahi hazırlarken, yaşadığını isbatlamak için Malatya’nın sokaklarını tek tek dolaşan Yaşar Algil, “ben yaşıyorum ölmedim. Kim bu haberi yayınladı bilmiyorum ama beni soranlara da teşekkür ediyorum” dedi.
Malatya’da kalacak yeri olmadığı için bazen pansiyonlarda, bazen de Hastanede kalan Yaşar Algil geçimini boyacılık yaparak sağlıyor. Daha önce Fatih Belediyesi ile Battalgazi Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan ancak işten çıkarılınca oratada kalan Yaşar Algil, Soykan Parkı civarında boyacılık yaparak günlük pansiyon ücretini çıkarmaya çalışıyor.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.