PROF. DR. GÖRÜR: ÇELİKHAN-ERKENEK-TÜRKOĞLU KESİMİ RİSKLİ

Son dakika haberine göre Malatya’da öğlen saatlerinde bir deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. Deprem, kent merkezi ve çevre illerde de hissedildi. Korkutan depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Görür, “Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.19’da merkez üssü Pütürge olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Deprem, 6,93 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Malatya Valisi Aydın Baruş, depremin ardından ekiplerin saha çalışması başlattığını belirterek, “Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ekip arkadaşlarımız sahada çalışmalarına devam ediyoruz. AFAD ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçe merkezi ve bağlı mahallerde taramasını sürdürüyor.” diye konuştu.

Öte yandan AFAD Başkanlığından yapılan açıklamada, “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

DEPREM ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Yerin 6.93 kilometre derinliğinde olan deprem, kent merkezi ve çevre illerde de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem sonrası henüz bir olumsuzluk bildirilmediği öğrenildi.

PROF. DR. GÖRÜR: ÇELİKHAN-ERKENEK-TÜRKOĞLU KESİMİ RİSKLİ

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Arkadaşlar, öğlen Malatya-Pütürge-Bölükkaya’da 4,8’lik deprem oldu. Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde kırılan kolunun GB ucuna, yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle stres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli” ifadelerini kullandı.

 

Bunları da Okuyabilirsin.

YENİ CAMİ’DE YAPILAN DÜZENLEME CAMİYİ ÇEVREDEN KOPARIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel ve Malatya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.