RESMİ KURUMLAR ÇALIŞMALARINI ANLATIYOR

Malatya Valisi Aydın Baruş; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü ile İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.

 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden alınan brifing de kayısı, mera alanlarının değerlendirilmesi, kayısıya alternatif meyve dikimi, mühendislik faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Şube Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen brifingde ilimizdeki koruma alanları, avcılık faaliyetleri, kaçak avcılıkla mücadele, keklik istasyonu hakkında bilgiler verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen brifingde ilimizdeki sportif yatırımlar hakkında Vali Baruş’a ayrıntılı bilgiler verildi. Çocuklara ve gençlere yönelik sporu sevdirme, özendirme çalışmaları, 2021 yılındaki sportif başarılar ve bu başarıların devam etmesi, artması için yapılacak çalışmalar konuşuldu.

İl Müftülüğünde gerçekleştirilen brifingde ise Diyanet İşleri Başkanlığının Kadınlara ve Çocuklara yönelik yapmış oldukları çalışmalar, personel durumu ve 2022 yılında yapılması planlanan hakkında Vali Baruş’a bilgiler verildi.

İşkur İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen brifingde 2021 yılında istihdam edilen sayıları, 2022 yılı istihdamına ait projeler ve istatistikler konuşuldu.

İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğündeki brifingde ise 2021 yılında Unesco Kültür Mirası Kalıcı Listesine giren Arslantepe Ören Yeri’nin çevre düzenlemesine yönelik çalışmalar, ilimizdeki doğal güzelliklerin turizme kazandırılması, kültür ve turizm rotalarının geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar hakkında Vali Baruş’a ayrıntılı bilgiler verildi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.