SANAYİCİ RIDVAN MERTÖZ İKİ TÜRK ŞİRKETİNİ SATIN ALDI

Malatya Çarmuzulu Sanayici Hemşerimiz Rıdvan Mertöz’ün sahibi olduğu RSM Grup, elektrik malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Bimed’e ve ambalaj makineleri sektöründe faaliyet gösteren Beta-Pak’a çoğunluk hisselerini satın alarak ortak oldu.

 

Elektrik malzemeleri, elektromekanik ve otomasyon alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin köklü gruplarından olan RSM Grup, elektrik malzemeleri ve ambalaj makineleri sektörlerinde iki satın almaya imza attı.

Kablo rakorları ve medikal sektöründe faaliyet gösteren Bimed’in ve termoform ambalaj makine sektöründe faaliyet gösteren Beta-Pak’ın çoğunluk hisseleri RSM Grup’un oldu. RSM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz, “İki Türk şirketi yabancı şirketlerin hedefindeydi. ‘Yabancılara gitmesin’ diyerek çoğunluk hisselerini aldık” dedi.

“HEDEFİMİZ İKİ ŞİRKETİ DE GLOBAL MARKA YAPMAK”

Rıdvan Mertöz, iki şirketin ortaklık süreçleriyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Bundan 7 yıl önce Mesan Kilit’i küresel bir şirkete entegre ederek ülkemize çok ciddi bir döviz girdisi sağlamıştık. Şimdi ise bu iki şirkete yatırım yaparak yine ülkemize döviz girdisi sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Bimed’in ve Beta-Pak’ın yatırım süreçlerini yaklaşık iki yıldır Pragma ile yürüttük.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.