ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT’UN ADI ANAOKULUNDA YAŞAYACAK

Türk Kızılay İstanbul Şubesince başlatılan ‘81 il 81 Anaokulu’ projesi kapsamında 44’üncü anaokulu Malatya’da eğitime başladı. Anaokuluna 2017 yılında Şırnak’ta şehit düşen Yarbay Songül Yakut’un ismi verildi.

 

Şehit Yarbay Songül Yakut Kızılay Anaokulu’nun açılış törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Kızılay Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Umut Yalçın ile Şehit Songül Yakut’un annesi Sebahat Yakut ve davetliler katıldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın öncülüğünde okul öncesi eğitime destek vermek amacıyla başlatılan ‘81 il 81 Anaokulu’ projesi kapsamında Malatya’da yapımı tamamlanan 44’üncü anaokulunun açılışı gerçekleştirildi. Yavuz Selim Mahallesi’nde hayırsever işadamı Ahmet Çalık’ın desteği ile Kızılay tarafından yapılan ve çevre düzenlemeleri ise Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen anaokuluna Şırnak’ta şehit düşen Yarbay Songül Yakut’un ismi verildi.  Kızılay İstanbul Şube Başkanı Mehmet Uğurelli’nin açılış konuşması ile başlayan törende daha sonra söz alan Kızılay Denetleme Kurul Başkan Yardımcısı Umut Yalçın, projenin hayata geçirilmesinde emeği olan Semiha Yıldırım’a ve her zaman Kızılay’ın düzenlemiş olduğu etkinliklere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise en önemli yatırımların insana yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, “Eğer bir millet kendi geleceğinden emin olmak istiyorsa, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapılması gerekmektedir. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirirsek yarınımızdan ve ülkemizin geleceğinden emin olabiliriz. Bu anlamda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlarken öncelikle Malatya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geçtiğimiz Eğitim Öğretim Yılını buruk bir şekilde geçirdik. Bir daha böyle sıkıntılar yaşamamak için Ülkemizin ve Devletimizin başlatmış olduğu aşı kampanyasına azami dikkat gösterelim. Temizlik, Mesafe ve Maske kurallarına da uyalım. İnşallah bu kurallar ile gelecekteki sosyal hayatımız ve eğitim hayatımızın daha sağlıklı bir şekilde olacağına inanıyorum” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, “81 il 81 Anaokulu projesi kapsamında 44’ncü Anaokulunu Malatya’da açıyoruz. 44’ü 81’e tamamlayacak eğitim gönüllüsü hayırsever işadamlarımız var. Bu konuda Malatya’mızın hayırsever iş adamı Ahmet Çalık her zaman eğitim için seferber olmuştur. Bu okulumuzda eğitim görecek olan evlatlarımız özel evlatlarımız. Bizler eğitim gönüllüleri olarak sizlerin açmış olduğunuz yolda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Anaokulumuzun yapımında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza, bir öğretmen bir eğitim gönüllüsü olan Selahattin Başkanımıza okulumuzun çevre düzenlemesi ve çocuk parklarımız konusunda verdiği desteklerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Bütün Malatya’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Aydın Baruş’da Malatya’da anaokuluna gitme oranını daha yukarı taşımak için gayret içerisinde olduklarını belirterek, hem anaokullarının sayısının hem de kalitesinin artırılması adına bu yıl 15 yeni anaokulu inşaatına en kısa sürede başlayacaklarını söyledi.

Son olarak söz alan Semiha Yıldırım ise Şehit Songül Yakut’u anarak başladığı konuşmasında temennilerinin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 81 ile 81 anaokulu açmak olduğunu dile getirdi. Malatya’da hayata geçirdikleri anaokulunun yapımına destek veren işadamı Ahmet Çalık’a teşekkür eden Yıldırım, “Bugün burada bir kahraman kadınımızın Şehit Yarbay Songül Yakut’un ismini taşıyan anaokulunun açılış töreni için bir aradayız. 81 il 81 anaokulu projemizde bugün 44’ncü anaokulumuzu eğitime açıyoruz. Ayrıca 12 İlimizde de anaokulu yapım çalışmaları devam ediyor. Temennim gelecek Eğitim Öğretim yılında 81 il hedefine ulaşmaktır. Bu ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında eğitimin büyük önemi bulunmaktadır. Okul öncesi eğitimde farkındalık yaratmak ve bu yaş gurubundaki çocuklarımızın geleceğimiz Türkiye’sinde başarılı bireyler olmasını sağlamak amacıyla yola çıktık’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından minik öğrenciler yaptıkları resimleri Semiha Yıldırım ve şehidin annesi Sebahat Yakut’a hediye etti. Sahneye çıkan Şehit Yakut’un annesi Sebahat Yakut, kızının adını yaşatan herkese teşekkür ederek, “İnşallah burada okuyan çocuklar da benim kızım gibi akıllı olsun üzmesinler ailelerini, her zaman çalışsınlar. Kuzum beni hiç üzmedi’ diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Yaşanan duygu dolu anların ardından törene iştirak eden protokolün de katılımı ile kurdele kesildi ve Şehit Songül Yakut Kızılay Anaokulu eğitim öğretime açıldı.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.