TOKİ HEKİMHAN’DA KONUT YAPACAK

Madencilik yatırımlarının arttığı Hekimhan ilçesinde meydana gelen konut açığını gidermek amacıyla TOKİ tarafından ilçe merkezine 500 ile 1000 arasında konut yapılacak.

 

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ Hekimhan ilçesinde maden yatırımlarıyla birlikte konuta ihtiyaç olduğunu belirterek “Bugün ilçe Kaymakamımız ve siyasi İlçe başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Konut yapılması için hep bir araya geldik. TOKİ tarafından ilçemizi 500 ile 1000 arasında olmak üzere konut yapılması için arazi tahsis ediyoruz. Belediye Meclisi olarak olağanüstü toplanarak konut için tahsis edilen arazilerin TOKİ’ye devrini kararlaştırdık. TOKİ ilçemizin ihtiyacı olan konut açığını gidermek amacıyla kısa sürede konut inşaatına başlayacak” dedi.

Maden Şirketlerinin milyarlık yatırımlarının ardından ilçede istihdam edilecek işçiler için yüzlerce konuta ihtiyaç olduğu belirtilerek konut yapımı için ilçede yer tahsisleri yapılmaya başladı.

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.