“TOKİ’den 2 yıldır konut bekleyenlerin hakkı ne zaman verilecek?”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’de TOKİ’ye 2 yıl önce başvurup konut alma hakkı kazandığı halde bu hakkı verilmeyen vatandaşların iddialarına Meclis gündemine taşıdı. Gürer, hak ettiği halde TOKİ’den ev alamayanların sayısının açıklanmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak, TOKİ’den hak ettiği halde konut alamayanlar ile “İlk Evim İlk İşyerim Projesine” başvuran 7 buçuk milyon kişinin başvuru parası olan 500’er liranın ne zaman iade edileceğinin açıklanmasını talebinde bulundu.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde TOKİ ile ilgili sorular yönelttiğini ancak bugüne kadar yanıt alamadığını belirtti.

“HAK SAHİPLERİNE KONUTLARI VERİLMİYOR” İDDİASI 

Niğde’de TOKİ’ye iki yıl önce başvurup konut hakkı kazandığını ancak bu hakkın verilmediğini belirtenlerin olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Hak edip de TOKİ’den ev alamayan, hâlen başvuru sahibi yurttaşlarımız kaç kişidir? TOKİ’den konut alıp borcunu ödemediği için vazgeçen ya da devreden var mı, sayısı kaçtır? TOKİ’yle konut alıp bir nedenle dava açan var mıdır dedim; bugüne kadar yanıt alamadım” diye konuştu.

500’ER LİRA NE ZAMAN İADE EDİLECEK?

İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa projesi için 7,5 milyon kişinin başvuruda bulunduğuna da değinen Gürer, “Bu yurttaşlardan kişi başına toplanan 500 lira eğer bu kampanyadan yararlanmayacaksa ne zaman iade edilecek? Bu bağlamda, kamuoyu bilgi bekliyor” şeklinde konuştu.

NİĞDE’DE EV İHTİYACI YOK MU?

CHP Milletvekili Gürer, TOKİ’nin yapmayı düşündüğü yatırımlar içinde Niğde ilinin olmadığını gördüklerini de belirterek. “Niğde’de ev ihtiyacı olan yok mu?” diye sordu.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.