VALİ BARUŞ: ARSLANTEPE İÇİN PROJELER HAZIRLANDI

Malatya Valisi Aydın Baruş, Arslantepe bölgesi için projelerin hazırlandığını ve 2022 yılı yatırım programına alınacağını açıkladı.

 

Istanbul Yenikapı da yapılan  Malatya Günleri dolayısıyla stantları gezdikten sonra Vuslat Tv de canlı yayına katılarak Yazı İşleri Müdürümüz Vahap Güner’in sorularını cevaplayan Malatya Valisi Aydın Baruş, Arslantepe’ in Unesco Dünya kalıcı listesine alınmasının Malatya açısından çok önemli olduğunu belirterek  “Arslantep için büyük bir tanıtıma ve yatırımlara ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyemiz Arslantepe’ yi sahiplenerek projeler hazırlıyor. Arslantepe karşılama merkezi projesini 2022 yılı yatırım programına aldırmak için girişimde bulunduk. Yine Arslatep Müzesi ve çevre alanın istimlâk edilmesi içinde çalışmalar devam ediyor. Bunun yanında geniş bir tanıtım çalışmasına ihtiyaç var. Projelere son şekli verilerek yatırım programına alınması içinde  Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız çalışıyor” dedi.

Şanlıurfa Göbeklitepe için oluşturulan özel sektör sponsorluğun bir benzerinin Arslantep’de olup olmayacağı yönündeki soru üzerine de Vali Baruş “Elbette sponsor firma satışımızda olacak. Projeler hazırlanıp,  yapılması gerekenler yapıldığında, bunlarla birlikte sponsor firma arayışımız da mutlaka olacak. Bu konuda gelecek talepleri de değerlendireceğiz. Şu an için bir teklif yok” diye belirtti.

Malatya Günlerinde Malatya’nın tanıtımına katkı veren tüm kurumlara da teşekkür eden Vali Baruş ‘Festival ve Malatya Günleri ilimizin tanıtımı için önemli etkinliklerdir. Istanbul’da Malatyalıların dayanışmasını gördüm ve mutlu oldum. Bundan sonra bu tür etkinliklere daha fazla ağırlık verecegiz” ifadelerini kullandı.

MALATYASPOR’UN BAŞARISI BIZI MUTLU EDER

Vali Aydın Baruş, Yeni Malatyaspor’un Altay’ı yenerek bir çıkış yakaladığını da belirerek “Alınan galibiyetlerle Yeni Malatyaspor bir çıkış yakaladı. Tüm Malatyalılar mutlu oldu. Bizde mutluyuz. Teknik direktör değişikliği iyi geldi. Bu başarının devamını bekliyoruz” ifadelerini kullandı

Bunları da Okuyabilirsin.

Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak.

Malatya’nın değeri ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak. Yapılacak anma etikliği için konuşan Altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.